I Wolbromska Jesień Poetycka pod hasłem "Małe ojczyzny i wielkie miłości" - Dom Kultury w Wolbromiu

I Wolbromska Jesień Poetycka pod hasłem „Małe ojczyzny i wielkie miłości”

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | piątek, 19 lipca 2019
I Wolbromska Jesień Poetycka pod hasłem „Małe ojczyzny i wielkie miłości”

Opowiedz nam o swoim miejscu na ziemi i rzeczach dla ciebie najważniejszych!

1. Organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Wolbromiu. Patronat honorowy nad konkursem objął Wojewoda Małopolski.
2. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach: regionalnej (województwo małopolskie) oraz ogólnopolskiej. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat.
3. Zadaniem konkursowym jest przysłanie od jednego do trzech niepublikowanych dotąd wierszy, nawiązujących do hasła „Małe ojczyzny i wielkie miłości”.
Hasło można interpretować zarówno całościowo, jak i częściowo; można pisać o kraju, jak i regionie, mieście, wsi, domu czy innych, mniej oczywistych małych ojczyznach i wielkich miłościach. W kategorii regionalnej mile widziane wiersze dotyczące terenu województwa małopolskiego.

Jeden uczestnik może przysłać wiersze w obu kategoriach.
Zestawy przyjmujemy drogą mailową lub pocztą tradycyjną (do wyboru uczestnika).

Droga mailowa:
Prosimy przysyłać wiersze oraz osobny plik z danymi – imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon, mail – na adres poezjawolbrom@gmail.com. Wiersze oraz plik z danymi należy podpisać godłem. W tytule wiadomości prosimy wpisać: „Jesień Poetycka, kategoria ogólnopolska” lub „Jesień Poetycka, kategoria regionalna”.

Jeżeli uczestnik przysyła wiersze w obu kategoriach, powinien wysłać dwie osobne wiadomości.

Poczta tradycyjna:
Prosimy przysyłać wydruk wierszy (po jednym egzemplarzu) wraz z osobną kopertą z danymi – koperta i wiersze podpisane godłem – na adres Dom Kultury w Wolbromiu, ul. Leśna 2, 32-340 Wolbrom, z dopiskiem na kopercie „Wolbromska Jesień Poetycka” oraz „kategoria regionalna” lub „kategoria ogólnopolska”.

Jeżeli uczestnik przysyła wiersze w obu kategoriach, powinien wysłać dwa osobne listy.

Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do dołączenia pisemnej zgody lub skanu pisemnej zgody rodzica bądź opiekuna: „Wyrażam zgodę na udział <imię i nazwisko> w pierwszej edycji konkursu Wolbromska Jesień Poetycka”, data, podpis. Wzór znajduje się na stronie dk.wolbrom.pl, w sekcji Dom Kultury → Do pobrania.

Czas na nadesłanie: 20 lipca – 20 września 2019.

4. Jury w składzie:

1) Magdalena Świerczek-Gryboś – nagradzana w konkursach literackich publikująca pisarka i poetka, redaktorka i koordynatorka w projekcie Fantazmaty, redaktorka Wydawnictwa SQN oraz magazynu Silmaris, organizatorka licznych konkursów literackich;
2) Wojciech Boros – poeta, redaktor Blizy, współpracownik Autografu, wieloletni juror i prowadzący spotkania autorskie, autor czterech książek poetyckich. Jego wiersze były tłumaczone na języki: niemiecki, czeski, angielski, białoruski i ukraiński;
3) Karol Graczyk – poeta, autor czterech książek poetyckich i laureat wielu konkursów. Okazjonalnie redaktor, prowadzący warsztaty poetyckie, współorganizator Festiwalu Poetyckiego Wartal. Jego wiersze były tłumaczone na języki angielski i rosyjski

– wybierze do trzech miejsc oraz kilka wyróżnień w każdej kategorii.

5. Nagrody:

Rzeczowe w obu kategoriach dla trzech pierwszych miejsc i wyróżnień.

Nagrodzone teksty zostaną wydrukowane w almanachu pokonkursowym, który otrzymają nagrodzeni na gali wręczenia nagród, opublikowane na stronie Domu Kultury w Wolbromiu oraz wystawione w Domu Kultury w Wolbromiu. Wiersze z podium z obu kategorii wydrukowane zostaną także w „Wieściach Wolbromskich”.

Nagród nie przesyłamy pocztą. Gala wręczenia odbędzie się w październiku 2019 roku. Informacja o dacie pojawi się na stronie Domu Kultury w Wolbromiu.

W razie pytań osoba kontaktowa: Magdalena Świerczek-Gryboś, Dział Organizacji i Obsługi Imprez, 32 644 13 41, wewn. 23, mail: mswierczek@dk.wolbrom.pl.

Administratorem danych jest Dom Kultury w Wolbromiu, ul. Leśna 2, 32-340 Wolbrom. Dane gromadzone są wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu i realizacji nagród. Po zakończeniu dane zostaną usunięte. Uczestnikom przysługuje wgląd w dane, żądanie zmiany i usunięcia swoich danych.

Regulamin i nagrody mogą ulec zmianie.

Patroni medialni: Polskie Kulturalne Podziemie, Przegląd Olkuski, Wieści Wolbromskie