II Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”

12 października mogliśmy być świadkami II Koncertu Jubileuszowego ZPiT „Wolbromiacy” z okazji 40-lecia działalności

Ogromny program, zrealizowany przez 160 byłych i obecnych członków Zespołu oraz wieloletnią instruktorkę, Agnieszkę Gołembiowską-Karoń, zawierał w sobie:

– blok tradycyjnych tańców poszczególnych regionów (m.in. tańce krakowskie, rzeszowskie, śląskie, opoczyńskie, łowickie, lubelskie),

– przedstawienie „Słowiański ogień”, widowisko wokalno-taneczne oparte na motywach rodzimej kultury przedchrześcijańskiej,

– interpretację muzyki klasycznej przez pryzmat folkloru, z motywem przewodnim muzyki z baletu „Dziadek do orzechów”, skupioną na miniaturach tanecznych prezentujących tańce zagraniczne – chińskie, arabskie, marsz i rosyjskie.

Ludowe pieśni wykonały: Dominika Karoń (pieśń skandynawska i rumuńska) oraz Sandra Kiwior (pieśń macedońska). Wiersz jubileuszowy napisała Magdalena Świerczek-Gryboś.

Przypominamy, że podczas I Koncertu, który odbył się w maju, Wojewoda Piotr Ćwik wręczył Zespołowi Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Zespół otrzymał również list z gratulacjami i pozdrowieniami, skierowany od podsekretarza stanu Wojciecha Kolarskiego, z najlepszymi życzeniami od Prezydenta Andrzeja Dudy.

Na sali lustrzanej można było podziwiać wystawę zdjęć „Tańczące rodziny „Wolbromiaków”, przygotowaną przez Katarzynę Klimek-Krężel.

Ostatnią szansę na obejrzenie Jubileuszowego Koncertu mają Państwo 14 grudnia. Zapraszamy!

Zdjęcia: Piotr Gamrot, Paweł Motyka, Piotr Biernacki, Magdalena Świerczek-Gryboś
Wideo: Paweł Kyć, Paulina Głowacka
Nagłośnienie i oświetlenie: Tomasz Kołodziej, Marcin Małysa, Michał Klebach