Przegląd dorobku artystycznego Domu Kultury w Wolbromiu - Dom Kultury w Wolbromiu

Przegląd dorobku artystycznego Domu Kultury w Wolbromiu

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | poniedziałek, 17 czerwca 2019
Przegląd dorobku artystycznego Domu Kultury w Wolbromiu

16 czerwca mogliśmy zobaczyć Przegląd dorobku artystycznego naszego Domu Kultury – sekcji, kół i zespołów.

Dom Kultury w Wolbromiu ma już 40 lat i nie ustaje w trudach, by stale Państwa zaskakiwać, a naszej wolbromskiej młodzieży umożliwiać szeroki rozwój swoich pasji.

Jako pierwsza wystąpiła grupa Shine Mini Show, najmłodsza grupa Shine Dance Studio, studia tańca prowadzonego przez Olgę Ziopaję. Następnie zobaczyli Państwo pokaz sekcji akrobatycznej Acro Studio, prowadzonej przez Łukasza Trafiałka i Kajetana Maciuszczaka. Po akrobacjach nastąpił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”, działającego pod kierunkiem Agnieszki Gołembiowskiej-Karoń. Tancerze zaprezentowali tradycyjne tańce polskie – śląskie, łowickie, lubelskie i krakowskie. W następnej kolejności zaśpiewali i zagrali podopieczni ze studia wokalno-instrumentalnego Marty Gaweł – Roksana Samoiluk, Natalia Skoczeń, Julia Dziuba, Oskar Świerczek i Aleksandra Zwolak. Po wysłuchaniu piosenek ponownie podziwialiśmy tradycyjne tańce – tym razem zagraniczne, między innymi arabskie i chińskie – w wykonaniu ZPiT „Wolbromiacy” do muzyki z baletu „Dziadek do orzechów”. Po egzotycznych atrakcjach obejrzeliśmy przedstawienie teatralne „Królewna Śnieżka”, zagrane przez grupę teatralną działającą pod opieką Agnieszki Maj-Koryczan oraz Małgorzaty Bujak. Po sztuce przyszedł czas na układ z obozu taneczno-wypoczynkowego w Zakopanem w wykonaniu Shine Dance Studio, a następnie mogliśmy posłuchać podopiecznych studia wokalno-instrumentalnego Anity Barczyk – Magdaleny Robakowskiej, Mileny Palusińskiej i Krystiana Maroszka. Cały przegląd zamknęły kolejne formacje Shine: Master, Kids i Art.

Zaprezentowane sekcje i zespoły zdobywają nagrody na festiwalach, mistrzostwach, w konkursach. Przypominamy choćby o tegorocznym jubileuszu czterdziestolecia „Wolbromiaków” i otrzymaniu przez Zespół przyznanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a także o tym, że formacja Art z Shine Dance Studio to srebrne medalistki Otwartych Mistrzostw Polski.

Na sali lustrzanej mogliśmy podziwiać bogatą wystawę prac dzieci i młodzieży z sekcji plastycznej.

Poza sekcjami, których występy mieliśmy przyjemność oglądać, w Domu Kultury w Wolbromiu działają także:

• Koło szachowe prowadzone przez Agnieszkę Kundzierewicz, na które uczęszczają dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat.
  • Klub Małego Odkrywcy, do którego należą dzieci w wieku 3-9 lat, prowadzony przez Elizę Ciułę-Hat i Milenę Jałowiec.
  • Klub Młodego Kinomana dla młodzieży od 14 lat, prowadzony przez Sylwię Gawron.
  • Sekcja plastyczna prowadzona przez Gabrielę Kałwę, do której uczęszczają dzieci w wieku 5-15 lat.
  • Rytmika dla dzieci w wieku 3-6 lat, prowadzona przez Anitę Barczyk.
  • Robotyka dla dzieci prowadzona przez Tomasza Glanowskiego.
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku pod opieką Grażyny Grudzień.
  • Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku o nazwie „Nowe Horyzonty”, prowadzony przez Neonilę Piekarz.
  • Sekcja muzyczno-instrumentalna, w ramach której prowadzone są: nauka gry na gitarze – Bartłomiej Chyla oraz Mariusz Sławkowski, gra na akordeonie i pianinie oraz wokal – Marta Gaweł, gra na saksofonie oraz wokal – Anita Barczyk.
  • Fitness prowadzony przez Ewę Kubik.
  • Shine Ladies, zajęcia dla pań w każdym wieku prowadzone przez Olgę Ziopaję.
  • Aerobik UTW, prowadzony przez Bożenę Baranowską.

Już od września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zapisy do naszych sekcji. Staramy się stale powiększać naszą ofertę i umożliwiać wszystkim jak najszerszy, najprzyjemniejszy i zapewniający sukcesy w przyszłości rozwój. Zaczynamy wprowadzać również w naszą ofertę konkursy i warsztaty literackie.

Konferansjer: Piotr Kubiczek
Koordynacja: Maria Grzywa
Nagrania: Piotr Gamrot
Przygotowanie wystawy: Gabriela Kałwa
Scenariusz: Maria Grzywa, Magdalena Świerczek-Gryboś
Zdjęcia: Magdalena Świerczek-Gryboś, Gabriela Kałwa, Piotr Gamrot
Światła: Marcin Małysa
Nagłośnienie: Tomasz Kołodziej

Nagrania oraz galeria z wydarzenia.