Aktualnosci
Powrót

DNI WOLBROMIA 2018

Za nami najbardziej wyczekiwana impreza roku czyli Dni Wolbromia 2018! Było mokro i deszczowo ale to nie przeszkodziło tłumom, które przybyły aby świetnie się bawić! Jak zwykle organizatorzy zadbali by impreza obfitowała w szereg koncertów i imprez towarzyszących. Każdy w Dniach Wolbromia znalazł coś dla siebie. Była dobra muzyka, turnieje dla sportowców, gry i zabawy dla dzieci, stoiska gastronomiczne.

Świętowanie Dni Wolbromia zaczęliśmy już w piątek 22.06.2018r koncertem Andrzeja i Mai Sikorowskich na sali widowiskowej, gdzie odbyła się oficjalna inauguracja. W sobotę (23.06.2018) już wszyscy mogli świętować dni miasta, zaczęliśmy od występów „naszej” młodzieży, która szkoli swoje umiejętności artystyczne w Domu Kultury w Wolbromiu, wystąpili wokaliści ze Studia Wokalnego pod kierownictwem pani Marty Gaweł, później swój występ miał też Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” pod kierownictwem Pani Agnieszki Gołembiowskiej- Karoń. W między czasie, na Sali Widowiskowej prezentowała sie też formacja taneczna SHINE DANCE STUDIO na czele z ich choreografem panią Olgą Ziopają. Następnie sceną zawładnęły już gwiazdy, począwszy od „Grupy Sen” ze swoimi pop-rockowymi klimatami, później „Menelaos” czyli gratka dla miłośników disco-polo, następnie wystąpił król sceny i obecnie niezwykle popularny  „SŁAWOMIR”, który przyciągnął rzesze publiczności. Następny zespół, który wystąpił w sobotę to folk rockowy zespół „Pieczarki”, na zakończenie wystąpiła wszystkim znana i dalej niezapomniana „Formacja Nieżywych Schabuff”, której przeboje rozbrzmiewały na ustach całej publiki. Tym akcentem skończył się pierwszy dzień świętowania.

Niedziela równie deszczowa rozpoczęła się programem dla dzieci, i występem chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Nowe Horyzonty” działający przy DK, na czele z kierownikiem panią Neonilą Piekarz. Następnie scena rozbrzmiewała już w rytmach iście rockowych za sprawą lokalnego zespołu „Andropauza, bez migaczy”. Kolejny zespół, który wystąpił dla wolbromskiej publiczności to „Łąki łan” grający połączenie muzyki elektronicznej, rocka oraz funku, kolejny był „Czadoman” i jego hity „Ruda tańczy jak szalona”czy „Chodź na kolana” na zakończenie wystąpiła wszystkim znana Ewa Farna, która jak zwykle swoimi brzmieniami rozbawiła wolbromską publikę. Na zakończenie nie zabrakło sztucznych ogni, które podsumowały dwa dni wspaniałej zabawy. Miejmy nadzieję, że za rok kolejne Dni Wolbromia będą równie udane, życzymy sobie może troszkę więcej stopni Celsjusza i mnie deszczu.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć na naszym Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/DomKulturyWWolbromiu/photos/?tab=albums


Masz pytania?
Kontakt

Dom Kultury w Wolbromiu,
ul. Leśna 2
32-340 Wolbrom

tel.: 32 644 13 41

tel. kom.: 606 721 082

fax: 32 647 24 00

email: info@dk.wolbrom.pl

Masz pytania?
Kontakt