Eliminacje do 32. Festiwalu Teatru Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK” już za nami!!! - Dom Kultury w Wolbromiu

Eliminacje do 32. Festiwalu Teatru Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK” już za nami!!!

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | piątek, 28 kwietnia 2017
Eliminacje do 32. Festiwalu Teatru Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK” już za nami!!!

Za nami eliminacje 32. Festiwalu Teatru Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”, które odbyły się 26.04.2017r. !!! Choć jury miało ciężki orzech do zgryzienia, my nie mieliśmy wątpliwości, że zwycięstwo przypadnie właśnie grupie teatralnej działającej przy DK Wolbrom pod kierunkiem Pani Agnieszki Maj – Koryczan. Nasi podopieczni otrzymali nagrodę Grand Prix za spektakl pt. „W poszukiwaniu magicznego orzecha Kakadu”, który jest jednocześnie nominacją do finału Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się w dniach 12-14.06 b.r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Jurorzy w składzie:

1. Bogusław Gwiazda – scenograf, emerytowany nauczyciel
  2. Jerzy Hojda – krakowski aktor, reżyser i scenograf
  3. Grzegorz Juras – krakowski aktor;

docenili rozmaite walory artystyczne, zaprezentowane w programie młodych utalentowanych Wolbromiaków, rozwijających swój warsztat i zdolności pod opieką znakomitej instruktorki i twórczyni urzekających spektakli teatralnych. Niezwykły świat baśni, w który widzowie zostali przeniesieni za sprawą grupy teatralnej działającej przy DK Wolbrom, wielowątkowość sztuki wzbogacone nastrojowym podkładem muzycznym w połączeniu z barwną grą świateł oraz efektem dymu, sprawiły, że dzięki swojemu starannie wypracowanemu kunsztowi aktorskiemu na dobre zawładnęli sceną.

Nie sposób również odmówić talentu pozostałym młodym aktorom, którzy gościli na naszej scenie, a swoimi występami poruszyli publiczność i dostarczyli  jej  wielu wartości estetycznych.

Werdyktem szanownego jury miejsca na podium zdobyli:

I miejsce: Grupa teatralna „Arlekin” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu za zdecydowanie niesztampowe przedstawienie zatytułowane „Niezwykłe życie skarpet”;

II miejsce:  Grupa teatralna „W Krainie Bajek” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu za  niezwykle epickieprzedstawienie „Doktor Dolittle”, ukazujące godną naśladowania postawę wspaniałego weterynarza, oddanego przyjaciela zwierząt;

III miejsce: „Teatr bez nazwy” z Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu za moralizatorskie  przedstawienie „Wilk i trzy świnki”, podkreślające etos pracy i jej znaczenie.

Na szczególną uwagę zasłużył też występ grupy teatralnej „Kabaj” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie za śpiew i choreografię piosenek w spektaklu pt.”Leśna opowieść”, poruszający palący problem naszych czasów – ochronę środowiska oraz potrzebę przestrzegania zasad ekologii.

Za barwne i ciekawe występy o tematyce historycznej dziękujemy „Bajkoludkom” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce, którzy zaprezentowali się w sztuce „ O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba. Francuskie dyrdymały i sztuka pieczenia chleba”, jak również teatrzykowi „Figielek” z Zespołu Szkół w Zarzeczu, który wystawił sztukę o „Warszawskiej syrence”.

Wyrazy uznania pragniemy złożyć opiekunom i instruktorom młodych talentów, debiutujących w naszym regionie, za trud przygotowania, poświęcenie i cierpliwość. Wszystkim tegorocznym uczestnikom „BAJDURKA” w DK Wolbrom życzymy powodzenia i dalszych sukcesów na drodze kariery aktorskiej, a za podopiecznych Pani Agnieszki Maj-Koryczan trzymamy kciuki i gorąco wierzymy w sukces w etapie finałowym w Nowym Sączu.