Aktualnosci
Powrót

Przegląd dorobku artystycznego kół i zespołów działających przy Domu Kultury w Wolbromiu

W minioną niedzielę 13.06.2017r. „Przegląd dorobku artystycznego kół i zespołów działających przy Domu Kultury w Wolbromiu”!!!

Po tradycyjnym wprowadzeniu, które po raz kolejny znakomicie poprowadził Pan Przemysław Szarek przyszedł czas na zaprezentowanie umiejętności i talentu dzieci i młodzieży, którzy kształcą się i rozwijają swoje pasje pod okiem naszych niezastąpionych instruktorów.

Jako pierwsi na scenie wystąpili młodzi aktorzy z koła teatralnego  z wielokrotnie nagrodzonym przedstawieniem „W poszukiwaniu magicznego orzecha Krakadu”.

Prawdziwą uczta dla ucha był śpiew przy akompaniamencie instrumentów naszą publiczność bawili członkowie ogniska muzycznego „Żaczek” oraz małej akademii muzyki, a także duet ze studia wokalno-instrumentalnego.

Nie mogło zabraknąć też popisów tanecznych! Formacja taneczna Shine, składająca się z dziewcząt w trzech grupach wiekowych nie po raz pierwszy zachwyciła publiczność nietuzinkową choreografią, stylem i precyzją. Równie ciekawy, barwny i różnorodny okazał się również program ludowego ZPiT „Wolbromiacy” w trzech odsłonach. Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych koła plastycznego DK Wolbrom.

Za wspaniały pokaz talentu i sztuki, tworzący dorobek artystyczno-kulturalny naszego Domu Kultury serdecznie dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom oraz ich rodzicom. Tak wspaniałe występy zapewne były owocem nie tylko wyjątkowego talentu, ale i waszego trudu oraz zaangażowania. Za nieustanną motywację oraz wsparcie ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy do wspaniały rodziców naszych małych wielkich artystów !!!

W październiku  bieżącego roku Dom Kultury w Wolbromiu obchodzi Jubileusz 40-lecia istnienia i działalności. Wydarzenie to jest dla nas nie tylko okazją do świętowania, ale przede wszystkim obliguje nas, jako Gminną Samorządową Jednostkę Organizacyjną – Instytucję Kultury do nieustannego rozwoju w ramach naszych założeń statutowych. Pragniemy, aby pełniona przez nas misja krzewienia kultury oraz organizacja impresariatu artystycznego, spełniała najwyższe standardy, dzięki czemu będziemy w stanie wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno współczesnych miłośników kina, teatru oraz różnego rodzaju imprez kulturalnych, artystów, występujących na naszej scenie, jak również zespołów i sekcji reprezentujących Dom Kultury.

Dziś z duma i jak najbardziej zasłużenie możemy o sobie powiedzieć, że jest to fenomenalnie funkcjonująca placówka. Jako Gminna Samorządowa Jednostka Kultury wolbromski DK nie tylko odgrywa wiodącą rolę jako animator życia kulturalnego w gminie, ale jest także podmiotem najbardziej zaangażowanym we wszelkie lokalne wydarzenia.  W dużej mierze tak prężną działalność, jako instytucja kultury zawdzięczamy ścisłej współpracy z innymi lokalnymi podmiotami, co czyni nas bezkonkurencyjnymi na tle pozostałych powiatowych instytucji.

Niewątpliwie tak silna ugruntowana pozycja i uznanie jest zasługą dobrego gospodarza, Pana Dyrektora Piotra Gamrota, którego dewiza „od słów do czynów” jest konsekwentnie realizowana. Jako osoba zarządzająca stary  DK uczynił miejscem tętniącym życiem, przeprowadził szereg remontów w budynku i unowocześnił kino. Nie sposób nie dostrzec, iż pełnioną przez siebie funkcje Pan Dyrektor słynący z kreatywności, niesztampowych pomysłów i traktuje nie tylko jako pracę, ale również jako pasję. Kolejne lata sprawowania przez Pana Piotra Gamrota urzędu Dyrektora DK Wolbrom obfitują w nieustanny rozwój naszej placówki.

Należy również podkreślić, iż poza wielkimi projektami inwestycyjnymi, inicjatywami i modernizacją naszego obiektu  Pan Dyrektor mocno wspiera działalność i rozwój wszystkich działających przy DK zespołów, sekcji i kół zainteresowań, stale wzbogacając naszą ofertę kulturalno-artystyczną i umożliwiając zwłaszcza dzieci i młodzieży wszechstronny rozwój osobisty. I właśnie dzięki tak nowatorskiej i ambitnej koncepcji możemy pochwalić się długa listą imponujących osiągnięć i sukcesów.

Wierzymy, że dzięki pracy całego naszego zespołu, przy wsparciu naszych partnerów, będących niejako mecenasami kultury i tak wspaniałego Pana Dyrektora, który ma głowę pełną pomysłów nasza misja krzewienia kultury będzie mogła być realizowana na coraz to nowych płaszczyznach.

Nie bez przyczyny lokalna prasa rozpisuje się, że  Dom Kultury w Wolbromiu przeżywa prawdziwe oblężenie widzów, gdyż jest to miejsce, do którego przyjeżdżają gwiazdy  zarówno światowego formatu, jak również polskiej sceny muzycznej.

Staramy się, aby nasza oferta imprez była atrakcyjna i różnorodna, a niezaprzeczalnym efektem tego jest fakt, iż już od kilku lat naszymi stałymi gośćmi są nie tylko mieszkańcy Wolbromia i okolic, ale również małopolski, śląska i kielecczyzny.

Co więcej możemy poszczycić się wieloma sukcesami zespołów tanecznych, teatralnych i wokalnych, osiąganych na rozmaitych konkursach o szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Do najważniejszych grup działających przy Domu Kultury w Wolbromiu zaliczamy:

  1. ZPiT „Wolbromiacy” – zespół ludowy z 35-letnim stażem, zrzeszający dzieci i młodzież w wieku od 9 do 19 lat, który na swoim koncie ma szereg znaczących  nagród na Festiwalach Folklorystycznych zarówno w kraju, jak i zagranicą,
  2. Nową Formację Taneczną Shine, która po zaledwie dziewięciu miesiącach pracy zdobyła dwa pierwsze miejsca na Mistrzostwach Województwa Śląskiego Grand Prix Polski,
  3. Sekcję Teatralną, która dzięki swoim spektakularnym osiągnięciom zalicza się do najlepszych amatorski grup teatralnych w województwie małopolskim.

Ponadto w naszym ośrodku prowadzone są cieszące się dużą popularnością zajęcia: muzyczne składające się z sekcji studia wokalnego oraz nauki gry na pianinie, akordeonie, kontrabasie oraz gitarze klasycznej i basowej, pracownia malarstwa, i rysunku oraz klub „Świat małego odkrywcy”. Ostatnio obchodziliśmy również jubileusz 5-lecia istnienia prężnie działającego chóru .

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich sukcesów artystycznych i inwestycyjnych, które udało się osiągnąć przez ostatnie kilka lat. A motywacji do podejmowania dalszych działań dodaje nam również wsparcie ze strony zaprzyjaźnionych nam ludzi, którzy podkreślają, że DK Wolbrom swoją misję pełni na naprawdę wysokim poziomie, a w jego progach panuje zawsze miła i serdeczna atmosfera, sprzyjająca do organizowania wspaniałych przedsięwzięć !


Masz pytania?
Kontakt

Dom Kultury w Wolbromiu,
ul. Leśna 2
32-340 Wolbrom

tel.: 32 644 13 41

tel. kom.: 606 721 082

fax: 32 647 24 00

email: info@dk.wolbrom.pl

Masz pytania?
Kontakt