Wydarzenia
Powrót

Nazwa:
Kocert SOPHIE ZELMANI

Zapraszamy na koncert szwedzkiej kompozytorki i piosenkarki SOPHIE ZELMANI, autorki piosenek z kręgu alternatywnego pop rocku. Już 24 marca zagra na scenie DK Wolbrom.

„Urodziła się 12 lutego 1972 roku na przedmieściach Sztokholmu. W wieku czternastu lat dostała od ojca swoją pierwszą gitarę. Mimo, że nie miała żadnego profesjonalnego przygotowania, bardzo szybko zaczęła pisać teksty i nagrywać piosenki w lokalnym studiu. W ten sposób powstały taśmy demo, które postanowiła rozesłać do różnych wytwórni. Jako pierwszy, odpowiedział szwedzki oddział Sony Music.

W 1995 roku, po podpisaniu kontraktu – wydała swój debiutancki longplay „Sophie Zelmani”. Mimo, że cały materiał nagrano w zaledwie dwa tygodnie, to jednak prace w studiu trwały kilka miesięcy. W ciepłych recenzjach porównywano jej kompozycje do wczesnych dokonań Van Morrisona.

Rok później wokalistka otrzymała Grammy w kategorii Najlepszy Debiut.

W 1997 roku, gdy sprzedaż krążka osiągnęła pułap 200 tysięcy egzemplarzy – Columbia Records postanowiła wykupić prawa do płyty i ruszyć z kampanią promocyjną na rynku amerykańskim. W następnym roku ukazał się drugi album artystki – „Precious Burden”, a w 1999 roku światło dzienne ujrzała płyta „Time to Kill”. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich – ten krążek Zelmani nagrała już z towarzyszeniem regularnego zespołu.

W 2002 roku pojawił się longplay „Sing and Dance”, z ciekawymi elementami country i odniesieniami do twórczości Boba Dylana. Dwa lata później do sklepów trafił album „Love Affair”. W 2005 roku artystka wydała pierwszą w swojej karierze kompilację – „A Decade of Dreams 1995-2005”, poszerzoną o trzy premierowe utwory.

Po dwóch latach, Zelmani wróciła studyjnym krążkiem „Memory Loves You”. Rok później fani otrzymali kolejną płytę – „The Ocean and Me”. Płyta miała dla samej artystki także wymiar terapeutyczny. Od lat Zelmani panicznie boi się wody. Ta fobia stanowi dla niej problem, z którym stara się walczyć. Stąd wśród piosenek – utwór „The Ocean and Me”, opowiadający o lęku i równoczesnej fascynacji artystki – wodą. W 2008 roku do sklepów trafiła jej druga składanka – „Original Album Classics”.

Pod koniec lutego 2010 roku wokalistka zaprezentowała swoje najnowsze dzieło – „I’m the Rain”. Album jest świetnym połączeniem nisko zawieszonego wokalu Sophie oraz delikatnego i uspokajającego tła muzycznego. Materiał powstawał stopniowo – wpierw nagrywano wokal, następnie dokładano do niego gitary, a dopiero na samym końcu resztę instrumentów dograł zespół. Obecnie współpracują z nią następujący muzycy – klawiszowiec Rickard Nilsso, perkusista Peter Korhonen oraz basista Thomas Axelsson.

Artystka znana jest ze swojej nieśmiałości, co przekłada się na niewielką ilość koncertów, jakie daje oraz jej rzadką obecność w mediach. Nie przeszkadza to w tym, że jest niezwykle popularna, nie tylko w Szwecji, lecz także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i odległej Japonii.”

więcej...
Data:
24.03.2018
sobota
Godzina:
18:00

Nazwa:
Kabaret Młodych Panów

Kabaret Młodych Panów – “BOGOWIE”.

Jeżeli czytasz ten tekst, to już jesteś na dobrej drodze do szczęścia – nie jesteś wśród 3% analfabetów w Europie! Mało tego, jesteś krok od wzięcia udziału w najnowszym spektaklu Kabaretu Młodych Panów pt. “BOGOWIE”.

Ten program pomoże rozwiązać Twoje problemy – sprawi, że zapomnisz o nich nie tylko na dwie godziny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną wszystkie Twoje troski. Kiedy minie ten czas, wszystko będzie zależeć już tylko od Ciebie. Musisz stać się nie tyle kowalem własnego losu, ile BOGIEM własnego życia.

Nie pytaj, co Młodzi mogą zrobić dla Ciebie, ale co sam możesz zrobić dla siebie.

Ten spektakl nie załatwi Twoich spraw, ale da Ci wskazówki, da Ci wiarę, da Ci siłę. Chcesz być jak Młody BÓG? Przestań chcieć! Bądź! Pamiętaj, Twoje szczęście jest w Twoich rękach.

więcej...
Data:
06.04.2018
piątek
Godzina:
18:00

Nazwa:
Koncert KAMIL BEDNAREK

Kamil Bednarek kolejny raz zagra w Domu Kultury w Wolbromiu. Już 13 kwietnia na scenie DK Wolbrom rozbrzmiewać będą rytmy reggae.

Zapraszamy na koncert !!!

więcej...
Data:
13.04.2018
piątek
Godzina:
19:00

Nazwa:
Dyskoteka

To już nasza tradycja – DYSKOTEKA DLA DOROSŁYCH w DK Wolbrom. Tym razem zapraszamy 14 kwietnia, zagra dla nas Dj Piotr Wiśniewski, a bawimy się przy największych przebojach ostatnich miesięcy i lat. Cena biletu 30 zł/os. (restauracja Sadyba nieczynna). Start 21:30 koniec 3:00. ZAPRASZAMY

więcej...
Data:
14.04.2018
sobota
Godzina:
21:30

Nazwa:
Spektakl „MAYDAY”

Zapraszamy na wyśmienity, przezabawny spektakl Teatru Bagatela  – ” MAYDAY”.

20 kwietnia, godz. 19:00 ceny biletów 75 zł. ; 65 zł.

„Ponad 1300 przedstawień! 19 lat na scenie! 100 procent frekwencji! Grubo ponad trzysta tysięcy widzów! Trzy tysiące godzin czystego, wyzwalającego śmiechu! Takie jubileusze w polskim teatrze się nie zdarzają!

Fajerwerki humoru, a zarazem pean na cześć męskiej zaradności, pomysłowości i intelektu. Niejaki John Smith, taksówkarz, usiłuje wybrnąć z pomocą przyjaciela z tarapatów i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, demaskujących jego podwójne życie: w dwóch oddzielnych domach, z dwiema różnymi, równie mocno kochającymi go małżonkami. Smith stacza śmiertelny pojedynek z obiema kobietami, jednym homoseksualistą i komplikującymi jeszcze bardziej sytuację gapowatymi inspektorami policji.

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy mężczyzną odkrywającym swą żonę w łóżku ze swoim najlepszym przyjacielem w farsie, a mężczyzną znajdującym swą żonę w łóżku ze swoim najlepszym przyjacielem w tragedii. Reakcja męża w każdej ze sztuk powinna być taka sama. Różnica polega na reakcji publiczności, a nie męża. Tak twierdzi Ray Cooney, autor najbardziej kasowych i z pewnością najśmieszniejszych fars, jakie powstały na Wyspach Brytyjskich w ciągu ostatnich lat i szturmem zdobyły teatry Europy Zachodniej i Broadwayu.

„Mayday” jest jego siedemnastym z kolei utworem, podobno jak dotąd najlepszym… Po raz pierwszy w Polsce wystawiono go w warszawskim Teatrze Kwadrat z Wojciechem Pokorą jako Johnem Smithem. Aktor tak polubił rolę i sztukę, że sam podjął się jej reżyserii we Wrocławiu i Katowicach. Tam właśnie zobaczyła to przedstawienie (i brawurową reakcję publiczności) ówczesna dyrektor Bagateli Nina Repetowska i zaprosiła Pokorę do pracy w Krakowie.”

więcej...
Data:
20.04.2018
piątek
Godzina:
19:00

Masz pytania?
Kontakt

Dom Kultury w Wolbromiu,
ul. Leśna 2
32-340 Wolbrom

tel.: 32 644 13 41

tel. kom.: 606 721 082

fax: 32 647 24 00

email: info@dk.wolbrom.pl

Masz pytania?
Kontakt