Wydarzenia
Powrót

Nazwa:
„Dziadek do orzechów” – retransmisja

Baśniowy „Dziadek do orzechów” z Bolszoj w kinie

Wyjątkowa okazja nie tylko dla miłośników baletu. Spektakl baletowy „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego w choreografii Jurija Grigorowicza i wykonaniu tancerzy moskiewskiego Teatru Bolszoj w grudniu zagości na ekranach kin i ośrodków kultury.

Zapraszamy do KINA RADOŚĆ.  bilety: 20 zł. – ulgowy , 25 zł. – normalny

więcej...
Data:
17.12.2017
niedziela
Godzina:
18:00

Nazwa:
Sylwester 2017/2018

Zapraszamy na BAL SYLWESTROWY do Domu Kultury w Wolbromiu. Tym razem bawimy się w gorących rytmach Rio de Janeiro. Bal poprowadzi Bogdan Fabiański. Zabawę zaczniemy o 20:00.

więcej...
Data:
31.12.2017
niedziela
Godzina:
20:00

Nazwa:
Koncert Anny Wyszkoni

ZAPRASZAMY NA KONCERT ANNY WYSZKONI. TO JEDNA Z NAJBARDZIEJ CENIONYCH I CHARYZMATYCZNYCH WOKALISTEK NA POLSKIEJ SCENIE MUZYCZNEJ. MA W SWOIM DOROBKU IMPONUJĄCĄ ILOŚĆ PRZEBOJÓW, NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ ORAZ PONAD PÓŁ MILIONA SPRZEDANYCH PŁYT. W 2016 ROKU OBCHODZIŁA JUBILEUSZ 20-LECIA DZIAŁALNOŚCI ARTYSTYCZNEJ.

W MARCU 2017 ROKU UKAZAŁA SIĘ PREMIEROWA PŁYTA ANI WYSZKONIPT. „JESTEM TU NOWA”, Z KTÓREJ POCHODZĄ PIOSENKI „OSZUKAĆ LOS” ORAZ JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH PRZEBOJÓW MINIONEGO LATA, „NIE CHCĘ CIĘ OBCHODZIĆ”.

WOKALISTKA MA RÓWNIEŻ NA KONCIE ALBUMY „PAN I PANI” (2009)

I „ŻYCIE JEST W PORZĄDKU” (2012). OBYDWA OSIĄGNĘŁY STATUS PODWÓJNIE PLATYNOWYCH. POCHODZĄ Z NICH PIOSENKI: „CZY TEN PAN I PANI”, „Z CISZĄ POŚRÓD CZTERECH ŚCIAN”, „ZAPYTAJ MNIE O TO, KOCHANY”, „BIEGNIJ PRZED SIEBIE”, „W CAŁOŚĆ UŁOŻYSZ MNIE”, CZY NAGRODZONY SUPERJEDYNKĄ ZA PRZEBÓJ ROKU „WIEM, ŻE JESTEŚ TAM”. SOLOWY DOROBEK PŁYTOWY ANI UZUPEŁNIA ŚWIĄTECZNY ALBUM „KOLĘDY WIELKIE” (2015).

KAŻDY KONCERT ANNY WYSZKONI TO PORYWAJĄCE WIDOWISKO Z BOGATĄ OPRAWĄ MULTIMEDIALNĄ. ARTYSTCE TOWARZYSZY ZESPÓŁ DOŚWIADCZONYCH MUZYKÓW NA CZELE Z JEDNYM Z NAJBARDZIEJ ZNANYCH POLSKICH GITARZYSTÓW, MARKIEM RADULI. PODCZAS KONCERTÓW ANIA WYKONUJE SWOJE NAJWIĘKSZE PRZEBOJE Z 20 LAT PRACY NA SCENIE.

więcej...
Data:
13.01.2018
sobota
Godzina:
18:00

Nazwa:
„Jezioro Łabędzie” – balet klasyczny

Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie do Domu Kultury w Wolbromiu.

Już 28 listopada w sali widowiskowej odbędzie się balet klasyczny : „Jezioro łabędzie” cena biletu to 75 zł. , ulgowy 70 zł.

” Jezioro łabędzie” to z pewnością fenomen w historii baletu.
Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. To opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Akcja tego najbardziej niezwykłego baletu – w wykonaniu uznanego na całym świecie Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu – jest nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie
https://www.youtube.com/watch?v=eefe35WIYkU
Niedaleko jeziora w starym zamku mieszkają księżna i jej syn Zygfryd -marzycielski i romantyczny młodzieniec. Pewnego dnia bawiąc się na festynie z przyjaciółmi Zygfryd widzi stadko przelatujących łabędzi. Ogarnięty niejasnymi marzeniami obudzonymi przez te dumne ptaki Zygfryd śpieszy za nimi.

Nad brzegiem jeziora książę spotyka białych łabędzi – młodych dziewcząt, które zły czarownik Rotbart zamienił w łabędzie. Przy świetle księżyca pojawiają się zaklęte dziewczyny. Wśród nich jest Odetta, której piękność oczarowuje młodego księcia. Zygfryd i Odetta zakochują się w sobie. Dziewczyna wyjawia Zygfrydowi tajemnicę złego zaklęcia: przełamać je może tylko szczera miłość człowieka, który pokocha Odettę, poprzysięgnie wierność i dotrzyma słowa, ratując w ten sposób swoją ukochaną i wszystkie dziewczyny. Zły czarownik widzi to i zamyśla zmusić księcia do złamania przysięgi. W czasie balu zorganizowanym przez księżną Zygfryd ma wybrać narzeczoną. Wśród gości znajduje się Rotbart w ludzkiej postaci. Przywiódł ze sobą Czarnego łabędzia – podstępną Odylię łudząco podobną do Odetty. Zygfryd pada ofiarą podstępu i wybiera Odylię. Rotbart triumfuje: książę złamał przysięgę wierności Odetcie. Jednak Zygfryd pojmuje swoją pomyłkę i śpieszy nad brzeg jeziora. Brzeg jeziora łabędziego. Pochmurna niespokojna noc. Przybita nieszczęściem Odetta opowiada koleżankom o zdradzie Zygfryda. Nadziej e na przełamanie zaklęcia okazuj ą się płonne. Pojawia się Zygfryd. Błaga Odettę o wybaczenie: na balu w zamku to ją widział w osobie Odylli, to jej wyznawał miłość. Rozwścieklony czarny ptak Rotbart usiłuj e rozłączyć Odettę i Zygfryda.

Lecz nic nie może pokonać czystej miłości. Zwyciężony jej potęgą Rotbart pada martwy.

więcej...
Data:
02.02.2018
piątek
Godzina:
18:00

Nazwa:
Spektakl MAYDAY 2

Widmo kazirodztwa zawisa nad rodzinami taksówkarza-bigamisty – a wszystko przez nowe technologie komunikacyjne! Syn Barbary i córka Mary przypadli sobie do gustu przez Internet, a teraz dążą do prawdziwego poznania (również w sensie biblijnym…).

Po osiemnastu latach od wydarzeń znanych z „Maydaya” John Smith nie zmądrzał ani o jotę i wciąż czyni akrobatyczne wysiłki, żeby utrzymać obie żony w stanie nieświadomości. Jedna z nich to rasowa wydra, druga etatowa kura domowa, ale z pewnością żadna z nich nie chciałaby wnuka ze skazą genetyczną.

O końcu podwójnego życia naszego bohatera nie wspominając…

więcej...
Data:
11.02.2018
niedziela
Godzina:
17:00

Masz pytania?
Kontakt

Dom Kultury w Wolbromiu,
ul. Leśna 2
32-340 Wolbrom

tel.: 32 644 13 41

tel. kom.: 606 721 082

fax: 32 647 24 00

email: info@dk.wolbrom.pl

Masz pytania?
Kontakt