Koncert Wiedeński - Dom Kultury w Wolbromiu

Koncert Wiedeński

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat

Zapraszamy Państwa w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, gdzie w pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć będzie można szelest długich sukien, huk otwieranego szampana czy miłosne westchnienia w alkowach. Znamienite kompozycje w wykonaniu Orkiestry Królewskiej „Odessa” oraz głównych solistów Narodowej Operetki w Kijowie, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca oraz polki, prezentując niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze światowe duety miłosne. Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczanie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu.

Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych, a także laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych.

Publiczność wysłucha między innymi arii Adeli czy arii Barinkaya „Wielka sława to żart”, duety wszech czasów m.in. „Usta milczą dusza śpiewa”, walce „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Wiedeńska krew”, polki „Trik Trak”, „Grzmoty i błyskawice” oraz marsze Straussów, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa jak i współczesną publiczność. Wspaniali artyści, światowe głosy, bogactwo strojów, nowatorstwo choreografii wzbogacone wirtuozerskim tańcem par baletowych to bogactwo doznań artystycznych w najlepszym wykonaniu, na które Państwa serdecznie zapraszamy.

Wykonawcy: Miroslaw Krill dyrygent

Halyna Gregorchak sopran

Valeria Tulis sopran

Volodymyr Odrynsky tenor

Oleksandr Chuvpylo tenor

4 Tancerzy Baletu
Królewska Orkiestra „Odessa”

Źródło: opis nadesłany

• Dane wydarzenia:
  • Data:18.01.2020
  • Godzina:18:00
  • Typ wydarzenia: Koncert
  • Adres:
  • Dom Kultury w Wolbromiu
    Ul. Leśna 2,
    32-340 Wolbrom

Zobacz zwiastun:

Zobacz inne wydarzenia:

RAZ DWA TRZY – koncert „Ważne piosenki”

Koncert Jubileuszowy 10 – lecia istnienia Chóru Nowe Horyzonty

Kabaret Skeczów Męczących – Jeszcze nigdy nie było tak dobrze !

Wiesz, że wiem