„Fantastyczny Dom Kultury” – rozstrzygnięcie konkursu

Posted by

Poziom prac był bardzo wyrównany. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Wszystkim pozostałym gratulujemy podjętego trudu. Na kilka sukcesów zawsze przypada mnóstwo sytuacji, w których nie udaje nam się zwyciężyć, ale upór i praca nad warsztatem owocują, zapewniamy!

Dla chętnych miłośników pisania zorganizujemy wakacyjne warsztaty literackie. Fantastyczna frekwencja w konkursie i wspaniałe pomysły zachęcają nas do stworzenia takich zajęć. Udział w warsztatach prowadzonych przez doświadczoną redaktorkę i pisarkę może w przyszłości zaowocować zarówno karierą pisarską, dziennikarską, jak i świetnie zdanymi egzaminami czy bezbłędnie i z polotem skonstruowanym podaniem o pracę. Nasze warsztaty nie będą się ograniczały do siedzenia przy stole i przyswajania wiedzy. Śledźcie aktualności!

W ciągu najbliższych dni skontaktujemy się mailowo z laureatami w celu przeprowadzenia redakcji ich tekstów, ustalenia drogi przekazania nagród rzeczowych oraz spraw związanych z opublikowaniem konkursowych opowiadań.

Możecie liczyć na kolejny konkurs literacki po wakacjach!

Wyniki publikujemy, podpisując opowiadania podanym godłem (pseudonimem). Przed publikacją opowiadań autorzy i autorki zdecydują, czy chcą podpisać się imieniem i nazwiskiem, czy godłem.

Kategoria dorośli:

Pierwsze miejsce:

„Z koszmaru w koszmar”, godło: Anastazja Paradoksówna

ex aequo

„Wax dream”, godła nie podano

Drugie miejsce:

„Biblioteka złych uczynków”, godło: Lenuca

Trzecie miejsce:

„Piotr i sala luster”, godło graficzne

ex aequo

„Sklepik”, godło: Monotlenek diwodoru

Kategoria młodzież:

Pierwsze miejsce:

„Detal”, godło: Emha

Drugie miejsce:

„Fantastyczny Dom Kult Ury”, godło: Drozd

Trzecie miejsce:

„Kufer Szekspirowski”, godło: Mickeywicz

Wyróżnienia:

„Magiczny Dom”, godło: Pieseł

„Tajne spotkanie”, godło: Potterhead

„(Nie) wyjątkowy Dom Kultury”, godło: Helianthus

Po zredagowaniu tekstów i publikacji internetowej, postaramy się o plik pdf z zebranymi tekstami.

Jeszcze raz gratulujemy!

Repertuar październikowy

Posted by

Kolejne doznania filmowe już przed nami! Kino Radość przedstawia październikowy repertuar:

„Botoks”- kolejny kontrowersyjny film Patryka Vegi
„My Little Pony”- film animowany o dzielnych kucykach wyruszających w podróż
„Kingsman: złoty krąg”- film szpiegowski na podstawie serii komiksów Kingsman
„Blade runner 2049”- film neo-noir science-fiction stanowi kontynuację Łowcy androidów z 1982r.
„Twój Vincent”- brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską
„Wszyscy moi mężczyźni”- nowa komedia z gwiazdą „Wielkich kłamstewek” określony jako „najlepszy poprawiacz nastroju 2017r.”
„Potworna rodzinka”- przerażająco śmieszna i strasznie porywająca animowana opowieść o rodzinie przemiłych, choć dość niezdarnych potworów.
„Ach śpij kochanie”- najnowsza polska propozycja miłośników kryminalnych zagadek
„Dwie korony”– najnowszy film, który ukazuje nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe.
„Thor: ragnarok”- film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterze wydanych przez Marvel Comics.
„Krucyfiks”- horror oparty na prawdziwych wydarzeniach twórców „OBECNOŚĆ” i „ANNABELLE”
Maraton horrorów:
„Leatherface”- horror z postacią znanego Leatherface’a
„Piła- dziedzictwo”- jest 8 częścią serii horrorów, mającej początek w 2004r.
„Autopsja Jane Doe”- film na pograniczu horroru i dramatu, który umiejętnie buduje napięcie grozy.
„Piotruś Pan”- Retransmisja spektaklu „Piotruś Pan” z National Theater w Londynie.

 

Zapraszamy do KINA RADOŚĆ!

Posted in Uncategorized | Możliwość komentowania Repertuar październikowy została wyłączona

Powrót Kina Letniego „Pod Chmurką”

Posted by

Kino Letnie „Pod Chmurką” powraca!!! Już 23.08 o godz 20:00 zapraszamy ponownie na projekcję filmu ” NIETYKALNI” , którego sponsorem jest firma ” Bitner”. Zapraszamy!

Posted in Uncategorized | Możliwość komentowania Powrót Kina Letniego „Pod Chmurką” została wyłączona

Protokół V Małopolskiego Przeglądu Dj-ów i Kapel Weselnych Wolbrom 2016

Posted by

V MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD DJ-ÓW I KAPEL WESELNYCH WOLBROM 2016 już za nami. Zabawa była przednia. W tym roku po raz pierwszy poszerzyliśmy grono uczestników o DJ-ów. Dodatkowo wieczór umilił nam zespół „SILVER DANCE”, który zapewnił publiczności świetną zabawę. Zgromadzeni widzowie nie mogli czuć się zawiedzeni. Tegoroczny Przegląd urozmaiciły również stoiska m.in. z piękną biżuterią, wystawą ślubnych reportaży fotograficznych i przepysznych ciast czy pączków. Nie mogło również zabraknąć pokazu samochodu idealnego do ślubu. Imprezę poprowadził niezawodny Piotr Skrzynecki.

Ostatecznie konkurencję zespołów weselnych wygrał zespół „ALIVE” przed „DOBRĄ MYŚLĄ” i „SEPTYMĄ”. Wyróżnienie oraz nagrodę publiczności przyznano zespołowi „ŚWIT”. Wyróżnienie przyznano również dla DJ-a SOSEN’a. Emocji było co nie miara !!!

Przy tej okazji pragniemy podziękować za pomoc w przygotowaniu Przeglądu Starostwu Powiatowemu w Olkuszu, Urzędowi Miasta i Gminy w Wolbromiu, firmie Outline Tomasz Płaszczyk, STL Skoczeń Transport Logistik, Salon Meblowy Meble Rogal, Piekarni, Cukierni „Skalanka”, J&A Maria i Bogusław Marzec, Sklep muzyczny ABIX, Olkusz.tv, restauracji „Sadyba” Łukasza Szlęzaka oraz innym życzliwym osobom.

Dziękujemy !!

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć oraz protokół z posiedzenia obrad jury.

Posted in Uncategorized | Możliwość komentowania Protokół V Małopolskiego Przeglądu Dj-ów i Kapel Weselnych Wolbrom 2016 została wyłączona

Sześciokąt uczuciowy w stylu retro czyli „Seks nocy letniej” w DK Wolbrom

Posted by

W miniony piątek (22.04.2016) na deskach wolbromskiego Domu Kultury występowali gościnnie aktorzy Teatru „Bagatela” z Krakowa ze spektaklem „Seks nocy letniej”. Sztuka nawiązująca tytułem do szekspirowskiej komedii „Sen nocy letniej”, powstała na kanwie scenariusza filmu Woody’ego Allena wypełniła całą 13055363_1100262556697902_5657967540442739045_nwidownię. Specyficzne poczucie humoru i estetyki wybitnego reżysera doskonale trafiło w gusta rozbawionej publiczności, która nie szczędziła gromkich oklasków znakomitej obsadzie artystycznej.

W role głównej bohaterki, famme fatale Ariel wcieliła się znana i lubiana Urszula Grabowska. Barwna postać, będąca obiektem pożądania wszystkich trzech obecnych na scenie bohaterów: Leopolda, Andrew i Maxwella, choć odebrała staranne wychowanie u sióstr klasztornych daje się poznać, jako bezpruderyjna i doświadczona, acz elegancka i inteligentna kobieta bez zahamowań. Jak przyznał sam twórca „intelektualnej komedii”:

[…] Okazało się, że nikt nie chce oglądać „Seksu nocy letniej”. Jeden z krytyków, który dotychczas był wielbicielem mojej twórczości, napisał, że to mój jedyny film, który nie przedstawia żadnej wartości. A przecież właśnie taki miałem zamiar: chciałem zrobić lekki i zabawny film, stanowiący rodzaj krótkiego intermezzo. Nie chcę przez to powiedzieć, że nakręciłem film bez znaczenia. Ale z pewnością dotyczył spraw, które nikogo tu, w Stanach, nie interesują. Osobiście bardzo lubię ten film i świetnie się bawiłem podczas jego realizacji. 13043425_1100262596697898_4991562174529599582_nPragnąłem pokazać wieś w całej krasie- tak jak opisałem Nowy Jork w „ Manhattanie”. Pomyślałem, że byłoby uroczo znaleźć się nagle na przełomie wieków, w samym środku lata, gdzieś około 1910 roku. Cudownie byłoby spędzić popołudnie grając w badmintona, łapiąc motyle w miłym towarzystwie. Chciałem zrobić słodki film – taki rodzaj filmowego deseru.

Ów słodki spektakl inspirowany allenowskim filmem niewątpliwie umilił piątkowy wieczór naszym widzom. Swoiste przeniesienie w czasie do la belle èpoque, czyli początku XX wiek, w świat trzech par bohaterów: przechodzącego kryzys małżeństwa Andrew i Adrian, narzeczonych Leopolda i Ariel oraz Maxwella i Dulcy, pozostających w dość niezobowiązującej relacji zapewniło świetną rozrywkę, dzięki dynamicznemu rozwojowi akcji przeplatanej zabawnymi dialogami. Bogata w piękną scenerię inscenizacja, jak sam tytuł wskazuje 13051712_1100262660031225_3946267847924707575_noscylowała wokół miłosnych rozterek, wątku doznań erotycznych i wpływu seksu na relacje w związku.

Przewrotna i niekonwencjonalna komedia w nieco groteskowy sposób ukazała ponadczasową problematykę, z którą również aktualnie przychodzi zmierzyć się odbiorcom kultury. Sześcioro ludzi znudzonych swoimi związkami, którzy w ciągu niespełna doby ulegają wzajemnym pożądaniom, jednakże w zupełnie innych konfiguracjach par niż powinni… Czy trudno dopatrzeć się w tym przypadku wierniejszego odbicia samego życia, które niejednokrotnie pisze najrozmaitsze scenariusze? Rzec można, „człowiek w teatrze świata”.

Nie tylko opowiedział o miłości jako uczuciu, ale również odwołał się do miłości cielesnej stawiając tym samym celną diagnozę… Jednym słowem, warto było być z nami tego wieczoru.

Posted in Uncategorized | Możliwość komentowania Sześciokąt uczuciowy w stylu retro czyli „Seks nocy letniej” w DK Wolbrom została wyłączona