Baner-podstrony.jpgBaner-podstrony.jpg
Baner-podstrony-turniej-szachowy.jpgBaner-podstrony-turniej-szachowy.jpg
Baner-podstrony-urodzinki.jpgBaner-podstrony-urodzinki.jpg
1-Baner-podstrony-kino-z-klasa.jpg1-Baner-podstrony-kino-z-klasa.jpg

Gminny Dzień Dziecka w Wolbromiu

wstecz

Gminny Dzień Dziecka 2026 w Wolbromiu pełen radości, muzyki i rodzinnej atmosfery

31 maja przy Domu Kultury w Wolbromiu odbył się Gminny Dzień Dziecka 2026, który zgromadził licznie mieszkańców gminy -dzieci, rodziców, dziadków oraz gości. Wspólne świętowanie jednego z najbardziej radosnych wydarzeń w roku było zwieńczeniem całego cyklu imprez sportowych i rekreacyjnych przygotowanych dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Organizatorami wydarzenia byli Gmina Wolbrom oraz Dom Kultury w Wolbromiu.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, a projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Radosław Kuś, Dyrektor Domu Kultury w Wolbromiu Piotr Gamrot oraz Przewodnicząca Rady Miasta Wolbrom Monika Krzywańska. Witając uczestników, zaprosili wszystkich do korzystania z bogatego programu atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

Przez całe popołudnie na dzieci czekały bezpłatne dmuchańce, elektryczne autka, warsztaty artystyczne, animacje, gry i zabawy oraz liczne atrakcje edukacyjne i rekreacyjne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się animacje przygotowane przez Studio Artystyczne Ochy i Achy, Miejską Bibliotekę Publiczną, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, salę zabaw Funk Kids oraz Helen Doron Wolbrom, Dom Kultury w Wolbromiu wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Kalisiu, Urząd Miasta i Gminy Wolbrom. Nie zabrakło również rozgrywek szachowych dla dzieci i młodzieży oraz rodzinnej gry terenowej, zachęcających do aktywnego i wspólnego spędzania czasu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska służb mundurowych. Swoją działalność prezentowali funkcjonariusze Policji z Wolbromia i Olkusza, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z Wolbromia i Wierzchowiska oraz Straż Miejska, przybliżając uczestnikom specyfikę swojej pracy i umożliwiając bezpośredni kontakt z przedstawicielami służb.

Program artystyczny rozpoczęły uczennice Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku: Maja Mańka, Kinga Konieczna oraz Maja Piechulska, które zaprezentowały znane i lubiane utwory, zdobywając sympatię publiczności.

Kolejnym punktem programu były występy reprezentantek Zespołu Szkół w Gołaczewach. Przed publicznością zaprezentowały się Zofia Maszczyk, Hanna Strzałka oraz bliźniaczki Lena i Liliana Kozłowskie, udowadniając, że wśród młodego pokolenia nie brakuje muzycznych talentów.

Następnie na scenie wystąpili uczestnicy zajęć rytmiki działających przy Domu Kultury w Wolbromiu pod kierunkiem Marioli Mazur. Najmłodsi artyści zachwycili widzów spontanicznością, energią i dziecięcą radością.

Publiczność gorąco oklaskiwała również najmłodszą grupę Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” – Juniorki. Pod opieką instruktorki Zuzanny Statuch młodzi tancerze przedstawili program inspirowany polskim folklorem, wzbudzając duże uznanie zgromadzonych widzów.

W dalszej części wydarzenia na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” pod kierownictwem Agnieszki Gołembiowskiej-Karoń. Artyści zaprezentowali bogaty repertuar tańców i pieśni ludowych, przypominając o pięknie polskiej tradycji oraz kultury.

Podczas wydarzenia odbyło się także uroczyste wręczenie nagród laureatom Turnieju na Mini Boisku, rozgrywek szachowych oraz gry terenowej

Jednym z głównych punktów programu był specjalnie przygotowany z okazji Gminnego Dnia Dziecka spektakl muzyczny. Barwne widowisko pełne muzyki, kolorów i dobrej energii dostarczyło wielu pozytywnych emocji zarówno najmłodszym uczestnikom, jak i dorosłym widzom.

Duże uznanie zdobyli również uczestnicy sekcji wokalno-instrumentalnej Domu Kultury w Wolbromiu. Natalia Brzezińska wykonała dwa utwory wokalne, Korneliusz Gajos zaprezentował na pianinie utwór „Amélie” Yanna Tiersena, natomiast Maja Nawrot zachwyciła publiczność swoim charakterystycznym głosem i sceniczną charyzmą.

Finałem części artystycznej był koncert Gminnej Orkiestry im. Tadeusza Mąki prowadzonej przez Igę Łypaczewską-Krawiec oraz Marcina Faracika. Muzycy zaprezentowali program, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności i stanowił doskonałe zwieńczenie całego wydarzenia.

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Dziecka były zwieńczeniem cyklu wydarzeń sportowych i rekreacyjnych organizowanych dla najmłodszych mieszkańców gminy. W dniach poprzedzających festyn odbyły się m.in. turniej piłkarski, bezpłatne seanse filmowe dla dzieci oraz zawody pływackie.

Z przyjemnością prezentujemy wyniki zawodów i turniejów, które odbyły się w ramach naszego wydarzenia. Uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych i rekreacyjnych, wykazując się zaangażowaniem, umiejętnościami oraz duchem fair play.

Zawody pływackie

Kategoria do 10 lat (Dziewczynki)

I miejsce – Zuzanna Marcinowska
II miejsce – Laura Majcherkiewicz
III miejsce – Melania Rejnowicz

Kategoria do 10 lat (Chłopcy)

I miejsce – Ksawier Żywica
II miejsce – Fabian Nędza
III miejsce – Gabriel Szeląg

Kategoria do 13 lat (Dziewczynki)

I miejsce – Sara Marszałek
II miejsce – Pola Młynarczyk
III miejsce – Martyna Kwiatkowska

Kategoria do 13 lat (Chłopcy)

I miejsce – Szymon Dudek
II miejsce – Michał Rejnowicz
III miejsce – Kacper Marcinowski

Kategoria do 16 lat (Chłopcy)

I miejsce – Jakub Żuchowicz
II miejsce – Maksymilian Młynarczyk

Turniej piłkarski na mini boisku

Po emocjonujących meczach klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – FC Żureczki
II miejsce – FC Torta
III miejsce – Ogrzewacze Ławeczek

Gra terenowa

Uczestnicy gry terenowej musieli wykazać się współpracą, spostrzegawczością oraz umiejętnością rozwiązywania zadań. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Stworki
II miejsce – Little Dragons
III miejsce – Czułki

Wyróżnienie – Tropiciele

Turniej szachowy

Rozgrywki szachowe dostarczyły wielu emocji i pokazały wysoki poziom umiejętności uczestników.

Kategoria Młodsza

I miejsce – Oskar Jaje
II miejsce – Oliwier Pajkiert
III miejsce – Aleksander Małecki

Kategoria Starsza

I miejsce – Nikodem Kundzierewicz
II miejsce – Kacper Rykała
III miejsce – Denis Snitko

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom poszczególnych konkurencji. Dziękujemy za udział i sportową atmosferę podczas całego wydarzenia.

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu licznych sponsorów i partnerów, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Wśród darczyńców znaleźli się:

  • Usługi Remontowo-Budowlane Wiesław Wojtacha
  • „Bomiks” Bożena Micuła
  • Fabryka Węży Gumowych i Tworzyw Sztucznych FAGUMIT
  • GLOBAL SERWIS
  • Montersi.pl – Dom Instalatora / E-SYSTEM
  • Zakład Usług Przemysłowych „CERTUS”
  • RM Instal, BEST
  • Hasip Import-Export Waldemar Ciepał
  • Piekarnia na Rogu Dariusza Nizińskiego.

Serdeczne podziękowania kierowane są również do wszystkich dzieci, rodziców, instruktorów, nauczycieli, animatorów, partnerów i mieszkańców, którzy swoją obecnością stworzyli wyjątkową, rodzinną atmosferę. Mamy nadzieję, że Gminny Dzień Dziecka 2026 pozostanie na długo w pamięci uczestników jako dzień pełen radości, uśmiechu, muzyki i wspólnej zabawy.

Partnerzy