Festiwal Przyśpiewek i Muzyki Ludowej oraz konkurs na tradycyjne wypieki z ciasta drożdżowego

Dodał(a): Magdalena Świerczek-Gryboś | sobota, 28 września 2019
Festiwal Przyśpiewek i Muzyki Ludowej oraz konkurs na tradycyjne wypieki z ciasta drożdżowego

W ramach programu Narodowego Centrum Kultury i realizacji zadania ETNO WOLBROM w dniu 27 września na naszej sali lustrzanej mieliśmy przyjemność gościć dziewięć wspaniałych Kół Gospodyń Wiejskich, rozśpiewanych, uśmiechniętych, pięknie ubranych w stroje krakowskie. Były to Koła z: Kąpiel, Chrząstowic, Zarzecza, Kalisia, Strzegowej, Sulisławic, Wierzchowiska, Dłużca i Kąpiołek.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Chrząstowic i Zarzecza uraczyły gości jedynymi w swoim rodzaju przyśpiewkami, charakterystycznymi dla naszego rejonu etnograficznego. Koła do występu przygotowała Pani Marta Gaweł, która przygrywała im również na akordeonie. Mogliśmy także zobaczyć zabawy i obrzędy staropolskie z udziałem publiczności. Goście śpiewali razem z naszymi artystkami – wszyscy dostali specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki.

Następnie odbył się konkurs na tradycyjne wypieki z drożdżowego ciasta. Panie z KGW przeszły same siebie! Przepiękne – i tak smaczne, że nie potrafimy tego opisać – wypieki ocenił Mistrz Kucharski Łukasz Szlęzak. Nie zgadniecie, jakie ogłoszono wyniki… dziewięć pierwszych miejsc!

Dowiedzieliśmy się mnóstwo na temat naszej rodzimej tradycji i ulubionego ciasta wszystkich Polaków. A do tego świetnie się bawiliśmy. 

Poniżej galeria i kilka fragmentów zaprezentowanych utworów :)

 

Przygotowanie występów wokalnych: Marta Gaweł
Konferansjer: Piotr Kubiczek
Scenariusz: Magdalena Świerczek-Gryboś, Maria Grzywa, Joanna Knap, Marta Gaweł
Zdjęcia: Magdalena Świerczek-Gryboś
Nagłośnienie: Marcin Małysa
Jury: Łukasz Szlęzak, Joanna Knap

Galeria zdjęć: