Przywracamy Serce Niepodległej - wystawa plenerowa - Dom Kultury w Wolbromiu

Przywracamy Serce Niepodległej – wystawa plenerowa

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | sobota, 13 listopada 2021
Przywracamy Serce Niepodległej – wystawa plenerowa

Wystawa „Przywracamy Serce Niepodległej” ukazuje bogatą historię najważniejszego placu Warszawy – placu marsz. Józefa Piłsudskiego – oraz dzieje głównych gmachów, które do grudnia 1944 roku tworzyły jego zachodnią pierzeję. Zapraszamy 17 listopada o godz. 13:00 na otwarcie wystawy do Domu Kultury w Wolbromiu. Wystawa potrwa do 14 stycznia.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą historią najważniejszego placu Warszawy – placu marsz. Józefa Piłsudskiego – oraz Pałacu Saskiego i Pałacu Brühla, głównych gmachów, które do grudnia 1944 roku tworzyły zachodnią pierzeję placu. Budynki te były siedzibami dwóch ważnych instytucji: Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, stając się prawdziwym Sercem Niepodległej Polski.

Wydarzenie to realizowane jest w ramach obchodów 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa
Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.