Przywracamy Serce Niepodległej - Dom Kultury w Wolbromiu

Przywracamy Serce Niepodległej

Dodał(a): Anna Kurczek | czwartek, 18 listopada 2021
Przywracamy Serce Niepodległej

17 listopada o godz. 13:00 w Domu Kultury w Wolbromiu odbyło się otwarcie wystawy „Przywracamy Serce Niepodległej”. Młodzież Zespołu Szkół w Wolbromiu (Skalska) z nauczycielkami, Panią Anną Pasternak oraz Panią Agnieszką Kwapińską, miała okazję zdobyć cenne informacje ukazujące bogatą historię najważniejszego placu Warszawy – placu marsz. Józefa Piłsudskiego – oraz dzieje głównych gmachów, które do grudnia 1944 roku tworzyły jego zachodnią pierzeję. Wykład prowadził prezes Stowarzyszenia Saski 2018 Pan Jerzy Bomczyński oraz Pani Maria Wardzyńska. Każdy uczestnik wystawy otrzymał materiały promocyjne od Stowarzyszenia Saski 2018. Dziękujemy serdecznie za wizytę i zapraszamy ponownie. Wystawa potrwa do 14 stycznia 2022 r.

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Koordynator: Maria Grzywa, Gabriela Kałwa, Anna Kurczek

Reklama: Gabriela Kałwa