Wyniki II Wolbromskiej Jesieni Poetyckiej

Dodał(a): Magdalena Świerczek-Gryboś | sobota, 24 października 2020
Wyniki II Wolbromskiej Jesieni Poetyckiej

Szanowni Państwo,

w tym roku, podobnie jak w poprzednim, otrzymaliśmy sto zestawów prac. To ponad 250 wierszy z całej Polski! Dziękujemy za tak wspaniałą frekwencję. Nagrody dla laureatów zapewnili: Minister Infrastruktury (patronat honorowy), Wydawnictwo Literackie oraz Dom Kultury w Wolbromiu. Zwycięskie zestawy wybrało jury w składzie:

– Magdalena Świerczek-Gryboś – pomysłodawczyni wydarzenia. Z wykształcenia filozofka i etyczka. Poetka, redaktorka, pisarka nominowana do nagród literackich: Nagrody im. Macieja Parowskiego i Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla;

– Anna Dwojnych – absolwentka socjologii i filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pisze poezję, prozę i teksty o filmach. Publikowała na łamach m.in. „Odry”, „Lampy”, „Dwutygodnika”, „Frazy”, „Arterii”, ArtPapieru”, „Blizy”, „Fabulariów”, „Elewatora”, „Cegły”. Autorka tomików poetyckich gadu gadu (2011) i Wypadki z przypadkami (2019). Stypendystka Miasta Torunia w dziedzinie kultury;

– Karol Graczyk – poeta, autor czterech książek poetyckich i laureat wielu konkursów. Okazjonalnie redaktor, prowadzący warsztaty poetyckie, współorganizator Festiwalu Poetyckiego Wartal. Jego wiersze były tłumaczone na języki angielski i rosyjski.

Poniżej wyniki II Wolbromskiej Jesieni Poetyckiej pod hasłem „Piękna nasza Polska cała. Wspomnienia z podróży”.

Kategoria regionalna
Zuzanna Jurkiewicz (Klucze)

Aneta Jasłowska (Kamień Pomorski)

Krystyna Gudel (Suchowola)
Anna Stolarczyk (Buczkowice)

Hanna Gołąb (Bolesław)
Ilona Zdziech (Kraków)
Tomasz Brodzki (Gliwice)
Krzysztof Ziemski (Zielona Góra)

Kategoria ogólnopolska
Weronika Pytlarz (Piła)

Marek Michał Kiełpinski (Bydgoszcz)

Paulina Wojciechowska (Sosnowiec)

Magdalena Cybulska (Łódź)
Renata Diaków (Nowogród Bobrzański)
Bartosz Dłubała (Rogalinek)

Serdecznie gratulujemy. Żałujemy, że w zaistniałych okolicznościach nie odbędzie się gala rozdania nagród; na zeszłoroczną przybyli niemal wszyscy laureaci i bardzo chcielibyśmy poznać również tegorocznych. Jesteśmy pełni nadziei na to, że spotkamy się za rok!

Zeszłoroczna gala konkursu pod hasłem „Małe ojczyzny i wielkie miłości” do obejrzenia tutaj.

Nagrody zostaną wysłane w listopadzie. Gdy skompletujemy nagrody od wszystkich sponsorów i wydrukujemy pokonkursowy almanach, opublikujemy dodatkowy wpis ze zdjęciami nagród i tomiku.

Nagrodzone wiersze wkrótce opublikujemy na naszej stronie, przekażemy również wiersze z podium obu kategorii redakcji „Wieści Wolbromskich” do zamieszczenia na swoich łamach.

Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Infrastruktury, Ministrowi Andrzejowi Adamczykowi, Wydawnictwu Literackiemu oraz patronom medialnym: Polskiemu Kulturalnemu Podziemiu, „Wieściom Wolbromskim” i „Przeglądowi Olkuskiemu” za współpracę i zaangażowanie.

Przeprowadzenie konkursu: Magdalena Świerczek-Gryboś
Nadzór i pomoc: Maria Grzywa, Piotr Gamrot
Plakat: Gabriela Kałwa
Na plakacie fragmenty wierszy z I edycji konkursu, "Małe ojczyzny i wielkie miłości".