Wyniki II Wolbromskiej Jesieni Poetyckiej - Dom Kultury w Wolbromiu

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | sobota, 24 października 2020
Wyniki II Wolbromskiej Jesieni Poetyckiej

Szanowni Państwo,

w tym roku, podobnie jak w poprzednim, otrzymaliśmy sto zestawów prac. To ponad 250 wierszy z całej Polski! Dziękujemy za tak wspaniałą frekwencję. Nagrody dla laureatów zapewnili: Minister Infrastruktury (patronat honorowy), Wydawnictwo Literackie oraz Dom Kultury w Wolbromiu. Zwycięskie zestawy wybrało jury w składzie:

• Magdalena Świerczek-Gryboś – pomysłodawczyni wydarzenia. Z wykształcenia filozofka i etyczka. Poetka, redaktorka, pisarka nominowana do nagród literackich: Nagrody im. Macieja Parowskiego i Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla;
  • Anna Dwojnych – absolwentka socjologii i filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pisze poezję, prozę i teksty o filmach. Publikowała na łamach m.in. „Odry”, „Lampy”, „Dwutygodnika”, „Frazy”, „Arterii”, ArtPapieru”, „Blizy”, „Fabulariów”, „Elewatora”, „Cegły”. Autorka tomików poetyckich gadu gadu (2011) i Wypadki z przypadkami (2019). Stypendystka Miasta Torunia w dziedzinie kultury;
  • Karol Graczyk – poeta, autor czterech książek poetyckich i laureat wielu konkursów. Okazjonalnie redaktor, prowadzący warsztaty poetyckie, współorganizator Festiwalu Poetyckiego Wartal. Jego wiersze były tłumaczone na języki angielski i rosyjski.

Wyniki II Wolbromskiej Jesieni Poetyckiej pod hasłem „Piękna nasza Polska cała. Wspomnienia z podróży”.

Kategoria regionalna

• I miejsce
    Zuzanna Jurkiewicz (Klucze)
  • II miejsce
    Aneta Jasłowska (Kamień Pomorski)
  • III miejsce
    Krystyna Gudel (Suchowola)
    Anna Stolarczyk (Buczkowice)

• Hanna Gołąb (Bolesław)
  • Ilona Zdziech (Kraków)
  • Tomasz Brodzki (Gliwice)
  • Krzysztof Ziemski (Zielona Góra)

Kategoria ogólnopolska

• I miejsce
    Weronika Pytlarz (Piła)
  • II miejsce
    Marek Michał Kiełpinski (Bydgoszcz)
  • III miejsce
    Paulina Wojciechowska (Sosnowiec)

• Magdalena Cybulska (Łódź)
  • Renata Diaków (Nowogród Bobrzański)
  • Bartosz Dłubała (Rogalinek)

Serdecznie gratulujemy. Żałujemy, że w zaistniałych okolicznościach nie odbędzie się gala rozdania nagród; na zeszłoroczną przybyli niemal wszyscy laureaci i bardzo chcielibyśmy poznać również tegorocznych. Jesteśmy pełni nadziei na to, że spotkamy się za rok!

Zeszłoroczna gala konkursu pod hasłem „Małe ojczyzny i wielkie miłości” do obejrzenia tutaj.

Nagrody zostaną wysłane w listopadzie. Gdy skompletujemy nagrody od wszystkich sponsorów i wydrukujemy pokonkursowy almanach, opublikujemy dodatkowy wpis ze zdjęciami nagród i tomiku.

Nagrodzone wiersze wkrótce opublikujemy na naszej stronie, przekażemy również wiersze z podium obu kategorii redakcji „Wieści Wolbromskich” do zamieszczenia na swoich łamach.

Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Infrastruktury, Ministrowi Andrzejowi Adamczykowi, Wydawnictwu Literackiemu oraz patronom medialnym: Polskiemu Kulturalnemu Podziemiu, „Wieściom Wolbromskim” i „Przeglądowi Olkuskiemu” za współpracę i zaangażowanie.

Przeprowadzenie konkursu: Magdalena Świerczek-Gryboś
Nadzór i pomoc: Maria Grzywa, Piotr Gamrot
Plakat: Gabriela Kałwa
Na plakacie fragmenty wierszy z I edycji konkursu, "Małe ojczyzny i wielkie miłości".