Finał Przeglądu Grup Jasełkowych 2017- 15.01.2017 - Dom Kultury w Wolbromiu

Finał Przeglądu Grup Jasełkowych 2017- 15.01.2017

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | wtorek, 17 stycznia 2017
Finał Przeglądu Grup Jasełkowych 2017- 15.01.2017

Ostatniej niedzieli  (15.01.2017) w Domu Kultury w Wolbromiu odbył się uroczysty finał Przeglądu Grup Jasełkowych 2017. Rozpoczął się on występem Zespołu wokalnego działającego przy Domu Kultury w Wolbromiu w składzie: Nikola Tabor, Aleksandra Zwolak, Klaudia Rozmus, Wiktoria Ziółkowska, Karina Kleczko i Wiktoria Rybek pod kierunkiem p. Marty Gaweł oraz występem Dominiki Sikory z sekcji wokalnej DK Wolbrom, a także gościnnym występem Anny Gaweł- uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie. Później nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników Przeglądu Grup Jasełkowych 2017. Wyróżnienie zdobyły dwa zespoły: grupa z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego „Orewiaki” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Jeżówki. Ponad to jury wyróżniło: Alicję Piechulską z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Wolbromiu za śpiew, Karolinę Górnicką z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Wolbromiu za grę aktorską, Alicję Grodkiewicz z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu za śpiew, Filipa Nowaka z Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu za grę aktorską oraz Zuzannę Rams ze Szkoły Podstawowej z Jeżówki za śpiew. Miejsce III jury przyznało ex quo grupom: „Gwiazdeczki” z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mistrzowie zabawy” w Wolbromiu, za program pt. „Blask nad Judeą” oraz grupie uczniów z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Wolbromiu. Miejsce II jury przyznało: uczniom Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich, za przedstawienie pod tytułem „Pierwsza runda 1:0. Walka trwa” Zaszczytne miejsce I natomiast jury postanowiło przyznać Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, za przedstawienie pt. „Miłość nie kończy się ostatnim oddechem”.  Koncert finałowy stał się także okazją do uhonorowania laureatów konkursu plastycznego „ Kartka świąteczna w nowoczesnym wydaniu” organizowanym przez Dom Kultury. W kategorii Przedszkole nagrodzono :  Michalinę Nowak z  Zespołu Szkół nr 2 w Wolbromiu (I miejsce), Marcela  Łazarczyka z Przedszkola  w Gołaczewach (II miejsce)  oraz Natalię Skoczeń  z  Przedszkola nr 1 im „Misia Uszatka”  w Wolbromiu (miejsce III).  Wyróżnienie  w tej kategorii  zdobyli:  Igor Przybycień  z  Niepublicznego Przedszkola ,, Mistrzowie Zabawy’’ z Wolbromia oraz  Krzysztof  Kosałka z  Przedszkola  w Gołaczewach.  W kategorii Szkoła podstawowa  kl. 1-3 nagrodzeni zostali:   Karolina Błaut z Zespołu Szkół w Wierzchowisku  (miejsce I) ,  Natalia Pachołek  ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Wolbromiu (miejsce II) oraz  Jan Nowak  ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Wolbromiu ( miejsce III). Wyróżnienie zdobyła natomiast  Hanna  Ciempka  ze Szkoły  Podstawowej  nr 2 w Wolbromiu . W kategorii Szkoła Podstawowa   kl. 4-6 nagrody zdobyli:  Julia Kosiór ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Wolbromiu ( I miejsce) , Mateusz Bąk ze  Szkoły  Podstawowa w Jeżówce (II miejsce) oraz  Aniela Paulewicz ze  Szkoły Podstawowej  nr 1 w Wolbromiu (III miejsce) . Ponad to wyróżnienie  uzyskali: Natalia Kocjan  ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Wolbromiu , Kamil Dziubdziela ze Szkoły  Podstawowej  nr 2 w Wolbromiu, Zofia Tracz ze  Szkoły  Podstawowej  nr 1 w Wolbromiu oraz Kamil Gomułka ze  Szkoły Podstawowej w Jeżówce. W kategorii Gimnazjum  wyróżniona została Gabriela Oleksy z Zespołu Szkół nr 2 w  Wolbromiu. Po wręczeniu nagród widzowie mieli okazję zobaczyć niezwykle wzruszające  jasełka w wykonaniu zwycięzców Przeglądu -uczniów z Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego oraz wystawę prac zgłoszonych do konkursu plastycznego.