Koncert Wojskowej Orkiestry z Krakowa

Dodał(a): Magdalena Świerczek-Gryboś | niedziela, 9 czerwca 2019
Koncert Wojskowej Orkiestry z Krakowa

Czekaliśmy z niecierpliwością na 9 czerwca, kiedy to Wojskowa Orkiestra z Krakowa ponownie zagości na naszej scenie. Nawet nie wiemy, kiedy minął cały koncert! Muzyka na żywo w tak profesjonalnym wykonaniu to uczta dla zmysłów. 

Orkiestra licząca trzydzieści siedem osób zagrała między innymi na klarnetach, saksofonach, trąbkach, waltorniach, puzonach i tubach. Zaprezentowała znane wszystkim, porywające za serce utwory, takie jak „Zacznij od Bacha”, „Sway”, „Bądź moim natchnieniem”, „Samotny pasterz”, „Blue moon”, „Just a gigolo”, „Być kobietą”. Porucznik Agata Ćwiklak, major Dariusz Bylina i chorąży Robert Szczerba śpiewali i grali solówki, a publiczność słuchała jak zahipnotyzowana. 

To nie pierwszy, ale i z pewnością nie ostatni koncert Wojskowej Orkiestry z Krakowa na wolbromskiej scenie. 🎤

Orkiestra obchodzi w tym roku stulecie i jest najstarszą orkiestrą wojskową w Polsce. Obok utworów marszowych i patriotyczno-historycznych zespół propaguje także folklor krakowski. Orkiestra występuje w umundurowaniu wojsk lądowych z bordowym beretem, jak również w umundurowaniu historycznym z epoki Księstwa Warszawskiego. Występowała w wielu krajach Europy, między innymi we Włoszech, Francji, Niemczech, Belgii, Czechach oraz na Węgrzech i Ukrainie.


Nagranie i zdjęcie główne: Piotr Gamrot
Wpis i zdjęcia: Magdalena Świerczek-Gryboś
Orkiestrę zapowiadała: Patrycja Tokaj
Informacje o Orkiestrze pochodzą z: http://owkrakow.wp.mil.pl

Galeria zdjęć: