Lipcowe "Wakacje poza domem" - Dom Kultury w Wolbromiu

Lipcowe „Wakacje poza domem”

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | wtorek, 9 lipca 2019
Lipcowe „Wakacje poza domem”

Tydzień szalonej przygody dla dzieci!

WTOREK

Dziś, 9 lipca, rozpoczęliśmy półkolonię dla dzieci Wakacje poza domem. Chętne dzieciaki przyszły do naszego DK żądne przygód i atrakcji. Zaczęliśmy od klimatów afrykańskich, wykonując charakterystyczne instrumenty i maski dzikich zwierząt. Po sycącym drugim śniadaniu dzieci skorzystały z sali kameralnej, grały w najróżniejsze gry planszowe oraz szachy, a potem tańczyły waka-waka na naszej sali tanecznej. Na koniec dostały pyszny obiad, by uzupełnić energię i zadowolone udały się do domu na odpoczynek przed kolejnym pełnym wrażeń dniem.

Lipcowe wakacje z naszym DK trwają do końca tygodnia. W planach mamy zabawy detektywistyczne, podróż do Azji i na Dziki Zachód. Będziemy na bieżąco uzupełniać galerię i informacje.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na sierpniowe „Wakacje poza domem”. Szczegóły pod numerem 32 644 13 41, wewn. 23.

Wtorkowe posiłki sponsorowali: Karczma „Klimtówka” oraz Ciastkarnia Rynek 3 (Piputa).

ŚRODA

Dziś dzieci zmieniły się w dociekliwych detektywów! Uczyły się rozpoznawać kłamców, zbierać dowody i posługiwać specjalnymi znakami. Następnie zgłębiały tajniki gier towarzyskich, również w klimatach detektywistycznych. Po drugim śniadaniu zajęły się odkrywaniem tajemnic zmysłów, ćwiczeniem spostrzegawczości, zbieraniem dowodów i zagadkami. To był dzień pełen wyczerpujących, intelektualnych wyzwań, więc dzieci zakończyły go szaleństwem na terenach zielonych wokół DK i pysznym obiadem.

Środowe posiłki sponsorowali: Piekarnia „Na Rogu” (Zaręba) oraz „Rynek 23”.

CZWARTEK

Nasi podopieczni wybrali się w podróż do Azji! Zaczęli od robienia pięknych obrazków z kolorowego ryżu i chińskich kapeluszy. Po pączkach na drugie śniadanie niemal z otwartymi buziami podziwiali pokaz judo, tańczyli indyjskie tańce, robili niesamowite, chemiczne i fizyczne doświadczenia, spędzali czas na zajmujących grach i zabawach, a w końcu, żeby zostać ludźmi prawdziwie światowymi, uczyli się angielskiego. Zregenerowali zużyte siły pełnowartościowym obiadem i udali się na odpoczynek, żeby jutro, w ostatni dzień lipcowego lata poza domem, należycie się wyszaleć.

Czwartkowe posiłki sponsorowali: Piekarnia Jacek Haberka oraz Gospoda pod Lasem (Edyta Kiwior).

PIĄTEK

Co tam widać na horyzoncie? To chyba tipi… i morze pióropuszy! Dzisiaj dzieciaki przeniosły się na Dziki Zachód. Wykonały pióropusze, a po śniadaniu oglądały ciekawe animacje dotyczące Dzikiego Zachodu, budowały indiańskie namioty, uczyły się okrzyków rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i westernowo się bawiły – rzucały lassem oraz polowały na bizona. Kiełbaski na obiad (oczywiście z bizona) pomogły im zregenerować siły. Mamy nadzieję, że tak jak my będą wspominać lipcowe „Wakacje poza domem” jako przyjemny, arcyciekawy czas!

Piątkowe posiłki sponsorowali: Barczyk Zakład Mięsny.

 

UWAGA! Ponieważ nasze zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, poza „Wakacjami poza domem” i rozmaitymi bezpłatnymi warsztatami, trwającymi cały lipiec, których listę znajdziecie TUTAJ, 16 lipca organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia dla dzieci! W planach gry i zabawy, zajęcia ruchowe i odkrywanie świata. Zajęcia odbędą się w godzinach 13-15. Zapisy telefoniczne 32 644 13 41, wewn. 23.

 

Galeria z „Wakacji poza domem” poniżej.

Zajęcia prowadziły: Milena Jałowiec, Patrycja Tokaj, Mariola Tarnówka, Małgorzata Bujak, Eliza Ciuła-Hat, Sylwia Gawron, Klaudia Giza, Ilona Pielka, Sylwia Rydzyk, Gabriela Kałwa
Zdjęcia: Milena Jałowiec, Patrycja Tokaj, Mariola Tarnówka, Eliza Ciuła-Hat

 

Galeria zdjęć:

Zobacz także

Letnie Dni z Domem Kultury w Wolbromiu

Letnie Dni z Domem Kultury w Wolbromiu

10 lipca 2024

Zobacz więcej
III Letni Konkurs Piosenki – „Wakacyjny przebój” 22.06.2024

III Letni Konkurs Piosenki – „Wakacyjny przebój” 22.06.2024

22 czerwca 2024

Zobacz więcej
II FESTIWAL JURAJSKI

II FESTIWAL JURAJSKI

21 czerwca 2024

Zobacz więcej
Festyn świętojański – „Jubileuszowe międzypokoleniowe spotkania z tradycją i folklorem”.

Festyn świętojański – „Jubileuszowe międzypokoleniowe spotkania z tradycją i folklorem”.

21 czerwca 2024

Zobacz więcej
LETNIE ZAJĘCIA

LETNIE ZAJĘCIA

20 czerwca 2024

Zobacz więcej