Lipcowe "Wakacje poza domem" - Dom Kultury w Wolbromiu

Lipcowe „Wakacje poza domem”

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | wtorek, 9 lipca 2019
Lipcowe „Wakacje poza domem”

Tydzień szalonej przygody dla dzieci!

WTOREK

Dziś, 9 lipca, rozpoczęliśmy półkolonię dla dzieci Wakacje poza domem. Chętne dzieciaki przyszły do naszego DK żądne przygód i atrakcji. Zaczęliśmy od klimatów afrykańskich, wykonując charakterystyczne instrumenty i maski dzikich zwierząt. Po sycącym drugim śniadaniu dzieci skorzystały z sali kameralnej, grały w najróżniejsze gry planszowe oraz szachy, a potem tańczyły waka-waka na naszej sali tanecznej. Na koniec dostały pyszny obiad, by uzupełnić energię i zadowolone udały się do domu na odpoczynek przed kolejnym pełnym wrażeń dniem.

Lipcowe wakacje z naszym DK trwają do końca tygodnia. W planach mamy zabawy detektywistyczne, podróż do Azji i na Dziki Zachód. Będziemy na bieżąco uzupełniać galerię i informacje.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na sierpniowe „Wakacje poza domem”. Szczegóły pod numerem 32 644 13 41, wewn. 23.

Wtorkowe posiłki sponsorowali: Karczma „Klimtówka” oraz Ciastkarnia Rynek 3 (Piputa).

ŚRODA

Dziś dzieci zmieniły się w dociekliwych detektywów! Uczyły się rozpoznawać kłamców, zbierać dowody i posługiwać specjalnymi znakami. Następnie zgłębiały tajniki gier towarzyskich, również w klimatach detektywistycznych. Po drugim śniadaniu zajęły się odkrywaniem tajemnic zmysłów, ćwiczeniem spostrzegawczości, zbieraniem dowodów i zagadkami. To był dzień pełen wyczerpujących, intelektualnych wyzwań, więc dzieci zakończyły go szaleństwem na terenach zielonych wokół DK i pysznym obiadem.

Środowe posiłki sponsorowali: Piekarnia „Na Rogu” (Zaręba) oraz „Rynek 23”.

CZWARTEK

Nasi podopieczni wybrali się w podróż do Azji! Zaczęli od robienia pięknych obrazków z kolorowego ryżu i chińskich kapeluszy. Po pączkach na drugie śniadanie niemal z otwartymi buziami podziwiali pokaz judo, tańczyli indyjskie tańce, robili niesamowite, chemiczne i fizyczne doświadczenia, spędzali czas na zajmujących grach i zabawach, a w końcu, żeby zostać ludźmi prawdziwie światowymi, uczyli się angielskiego. Zregenerowali zużyte siły pełnowartościowym obiadem i udali się na odpoczynek, żeby jutro, w ostatni dzień lipcowego lata poza domem, należycie się wyszaleć.

Czwartkowe posiłki sponsorowali: Piekarnia Jacek Haberka oraz Gospoda pod Lasem (Edyta Kiwior).

PIĄTEK

Co tam widać na horyzoncie? To chyba tipi… i morze pióropuszy! Dzisiaj dzieciaki przeniosły się na Dziki Zachód. Wykonały pióropusze, a po śniadaniu oglądały ciekawe animacje dotyczące Dzikiego Zachodu, budowały indiańskie namioty, uczyły się okrzyków rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i westernowo się bawiły – rzucały lassem oraz polowały na bizona. Kiełbaski na obiad (oczywiście z bizona) pomogły im zregenerować siły. Mamy nadzieję, że tak jak my będą wspominać lipcowe „Wakacje poza domem” jako przyjemny, arcyciekawy czas!

Piątkowe posiłki sponsorowali: Barczyk Zakład Mięsny.

 

UWAGA! Ponieważ nasze zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, poza „Wakacjami poza domem” i rozmaitymi bezpłatnymi warsztatami, trwającymi cały lipiec, których listę znajdziecie TUTAJ, 16 lipca organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia dla dzieci! W planach gry i zabawy, zajęcia ruchowe i odkrywanie świata. Zajęcia odbędą się w godzinach 13-15. Zapisy telefoniczne 32 644 13 41, wewn. 23.

 

Galeria z „Wakacji poza domem” poniżej.

Zajęcia prowadziły: Milena Jałowiec, Patrycja Tokaj, Mariola Tarnówka, Małgorzata Bujak, Eliza Ciuła-Hat, Sylwia Gawron, Klaudia Giza, Ilona Pielka, Sylwia Rydzyk, Gabriela Kałwa
Zdjęcia: Milena Jałowiec, Patrycja Tokaj, Mariola Tarnówka, Eliza Ciuła-Hat

 

Galeria zdjęć:

Zobacz także

Maryla Rodowicz

Maryla Rodowicz

3 grudnia 2022

Zobacz więcej
Kabaret Ani Mru-Mru

Kabaret Ani Mru-Mru

2 grudnia 2022

Zobacz więcej
„O MAŁO CO…”

„O MAŁO CO…”

21 listopada 2022

Zobacz więcej
11 Listopada

11 Listopada

11 listopada 2022

Zobacz więcej
IX Małopolski Przegląd Kapel Weselnych

IX Małopolski Przegląd Kapel Weselnych

6 listopada 2022

Zobacz więcej