Przegląd Działalności Domu Kultury w Wolbromiu - Dom Kultury w Wolbromiu

Przegląd Działalności Domu Kultury w Wolbromiu

Dodał(a): Anna Kurczek | wtorek, 14 czerwca 2022
Przegląd Działalności Domu Kultury w Wolbromiu
Jak co roku nadszedł ten wyczekiwany dzień, zarówno przez naszych artystów, jak również widzów zgromadzonych w DK Wolbrom. Na Tegorocznym Przeglądzie Działalności Domu Kultury w Wolbromiu mieli Państwo okazję zobaczyć efekty pracy przynajmniej części naszych podopiecznych.
Jako pierwsze wystąpiło Koło Teatralne działające pod kierownictwem Pani Małgorzaty Krężel. Zaprezentowali oni etiudę teatralną pt. „Natura nas uratuje”. Następnie zaprezentowało się Akro Studio gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów – Kajetana Maciuszczaka i Sandry Maciuszczak mogliśmy podziwiać taniec na szarfach. Wystąpiły: Wiktoria Maciąg, Patrycja Sowula, Katarzyna Micuła, Julia Balik, Agata Domagała. Zespół Pieśni i Tańca Wolbromiacy pod kierownictwem Agnieszki Gołembiowskiej-Karoń wykonał: Polkę, Kujawiaka, Polkę Krakowską, Poloneza Krakowskiego, Przekupki, „Płynie Wisła”, Kujawiak Kiesewettera, Suitę Śląska. Jak zwykle stanął na wysokości zadania i urzekł nas barwnymi strojami, nowymi układami i oprawą muzyczną. Na scenie pojawiły się również dziewczynki z sekcji baletowej. Instruktorka Katarzyna Iwona Sojka przygotowała „Ukłon Elzy”, „Lekcję baletu”, „ZOO”, „Żabki” oraz „Wiedźmy”. SHINE New Dance – instruktorka Pani Paulina Patyna – Tyrała zaprezentowała grupę, która wykonała „Afro-Jazz”. Studio wokalno – instrumentalne pod kierunkiem Pani Marta Gaweł dało próbkę zarówno gry na akordeonie, jak i pianinie. Dodatkowo mieliśmy okazję usłyszeć uczennice sekcji wokalnej. Jako pierwszy wystąpił Michał Kolanko („Marsch der Heinzelmannchen”). Druga wystąpiła Roksana Samoiluk („Śmieszna piosenka”). Maja Nawrot z piosenką Natalii Nykiel – ” Oceans”. Natalia Skoczeń – „Dyrygent”. Maria Majewska – Lady Gaga „Look what I found”. Mikołaj Banyś – „Promenada osiołka” – Paul Wachs. DK Wolbrom od kwietnia współpracuje z młodą i bardzo utalentowaną tancerką z Ukrainy Альона Кушнір. Jej marzeniem jest zaszczepić miłość do tańca wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jej występ był pełen emocji i kunsztu tańca artystycznego.
W imieniu Pana Dyrektora Piotra Gamrota oraz wszystkich pracowników Domu Kultury serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży za udział w naszych zajęciach oraz rodzicom za motywowanie swoich pociech do rozwijania talentów . Czas teraz na wakacyjną przerwę, ale już od września wracamy z nowymi siłami i wszystkimi sekcjami DK!
Do zobaczenia na przeglądzie w przyszłym roku!!!