Wyjątkowa uroczystość patriotyczna w Domu Kultury w Wolbromiu - Dom Kultury w Wolbromiu

Wyjątkowa uroczystość patriotyczna w Domu Kultury w Wolbromiu

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | piątek, 3 marca 2017
Wyjątkowa uroczystość patriotyczna w Domu Kultury w Wolbromiu
W dniu dzisiejszym w Domu Kultury miała miejsce wyjątkowa uroczystość patriotyczna poświęcona Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody zostały zorganizowane przez Dom Kultury w ramach akcji Namioty Wyklętych 2017. Uroczystość zapoczątkowana została wprowadzeniem sztandaru Kombatantów oraz odśpiewaniem hymnu. Następnie po krótkim słowie wstępnym wygłoszonym przez uczniów Zespołu Szkół, o swoich doświadczeniach związanych z władzami komunistycznymi opowiedział kombatant- Pan Edmund Rogalski. Kolejnym punktem programu była projekcja filmu dokumentalnego „Zapora” o jednym z najbardziej znanych Żołnierzy Wyklętych- Hieronimie Dekutowskim ps. „Zapora”. Po filmie młodzież uczestnicząca w uroczystości obejrzała wystawę poświęconą pamięci Żołnierzy Niezłomnych.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!!