"Carmen" z Metropolitan Opera na ekranie Kina Radość - Dom Kultury w Wolbromiu

„Carmen” z Metropolitan Opera na ekranie Kina Radość

Dodał(a): Sylwia Gawron | środa, 6 października 2021
„Carmen” z Metropolitan Opera na ekranie Kina Radość

Wszystkich fanów teatru, opery i muzyki zapraszamy na retransmisję przedstawienia operowego „Carmen” – prosto z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Wydarzenie odbędzie się 31 października o godz. 16.00 w Sali Kameralnej.

Ognista Cyganka Carmen (w tej roli Elīna Garanča) sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José (Roberto Alagna) pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen.

Kipiąca energią muzyka i znane powszechnie arie, a do tego świetne aktorstwo śpiewaczek i śpiewaków czynią z tej opery prawdziwą ucztę dla zmysłów!