Co oglądać podczas kwarantanny, żeby zachować optymizm - filmowy poradnik pozytywnego myślenia - Dom Kultury w Wolbromiu

Co oglądać podczas kwarantanny, żeby zachować optymizm – filmowy poradnik pozytywnego myślenia

Dodał(a): Sylwia Gawron | czwartek, 16 kwietnia 2020
Co oglądać podczas kwarantanny, żeby zachować optymizm – filmowy poradnik pozytywnego myślenia

Nadchodzi czas, kiedy samoizolacja zaczyna coraz bardziej nam ciążyć… wiosna, coraz cieplej, coraz bardziej zielono, a my powinniśmy zostać w domu. Nic więc dziwnego, że dobry nastrój można łatwo zgubić. 

Postanowiliśmy nieco pomóc przy poszukiwaniach dobrego samopoczucia i stworzyliśmy króciutką, pięciopunktową listę filmów, wywołujących uśmiech i przywracających pozytywne myślenie. Staraliśmy się wybrać takie tytuły, na które mogliście jeszcze nie trafić w telewizyjnej ramówce, są nowszymi produkcjami, dostępnymi na internetowych platformach streamingowych. Każda z naszych propozycji to ciekawie zrealizowana opowieść, z dawką humoru, a także tego czegoś, co powoduje, że na serduchu robi się cieplej, dzień staje się lepszy, a kolory są trochę bardziej kolorowe.

Wszystkie filmy przetestowaliśmy na sobie :) I chętnie do nich wracamy!

Żaden z tytułów nie jest pozycją kultową, ale jesteśmy pewni, że czas poświęcony na seans nie będzie czasem straconym i zagwarantuje przyjemne spędzenie wieczoru.

Sama lista jest krótka. Nie umieściliśmy na niej naszych wszystkich pozycji, które chcielibyśmy polecić (moglibyśmy nie zamknąć się nawet w pięćdziesiątce). Mamy jednak nadzieję, że z Waszą pomocą znacznie się rozrośnie, dlatego traktujemy naszą piątkę jako zachętę i początek otwartej listy :)

Zaczynamy! Kolejność jest całkowicie przypadkowa.

Czas na miłość

tyt. oryg. About Time
reż. Richard Curtis
prod. Wielka Brytania
rok prod. 2013

W dniu 21. urodzin Tim poznaje niesamowity rodzinny sekret: wszyscy mężczyźni w jego rodzinie posiadają zdolność przywoływania przeszłości. Oznacza to, że każdy z nich może kilkakrotnie przeżyć dowolny moment swojego życia w taki sposób, żeby losy jego oraz jego najbliższych obrały właściwy, lepszy, kierunek. Tim postanawia wykorzystać swoje nowe zdolności w życiu uczuciowym – chce zdobyć serce pięknej Mary. Okazuje się jednak, że w miłości sprawy nie idą łatwo, nawet jeśli posiadasz zdolności, żeby wciąż próbować, próbować… i próbować od nowa.

Zacznijmy od nowa

tyt. oryg. Begin Again
reż. John Carney
prod. USA
rok prod. 2013

Ona – Gretta, początkująca piosenkarka i kompozytorka, znalazła się w Nowym Jorku, bo towarzyszy swemu chłopakowi – wziętemu muzykowi, negocjującemu kontrakt życia. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp! On, mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny, powoli traci kontakt z rzeczywistością… Rozstał się z żoną, jego kontakt z dorastającą córką słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go z pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie tych dwojga…

I tak Cię kocham

tyt. oryg. The Big Sick
reż. Michael Showalter
prod. USA
rok prod. 2017

Ta historia wydarzyła się naprawdę: mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesna dziewczynę, która miała dosyć związków. I choć dzieliło ich prawie wszystko, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze i udowodnić, że nigdy nie należy tracić nadziei.

Poznajmy się jeszcze raz

tyt. oryg. La belle époque
reż. Nicolas Bedos
prod. Francja
rok prod. 2019

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor, nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.

Yesterday

tyt. oryg. Yesterday
reż. Danny Boyle
prod. USA / Wielka Brytania
rok prod. 2019

Jack Malik jest młodym piosenkarzem i twórcą piosenek, tyle że choć od lat stara się zainteresować swoją twórczością kogokolwiek, wciąż nie osiąga sukcesu. Nawet mimo niezwykłego wsparcia, jakie daje mu Ellie, jego przyjaciółka, z którą zna się od dzieciństwa. Aż nagle, w niewyjaśnionych okolicznościach, na krótką chwilę na Ziemi zapanowuje ciemność, a Jack zostaje potrącony przez autobus. Kiedy budzi się ze śpiączki, szybko orientuje się, że The Beatles nigdy nie istnieli…

Można by powiedzieć, że te tytuły to komedie romantyczne, tylko… po co wrzucać wszystko do jednej szuflady? Zapewniamy, że w każdym z nich znajdziecie znacznie więcej, a na pewno miło spędzicie wieczór.

My nie boimy się Wam polecić żadnego z tych filmów. Rozsiądźcie się zatem w domowym zaciszu i pozwólcie porwać :)

Czekamy na Wasze opinie po zakończonym seansie!
Do zobaczenia!

Galeria zdjęć:

Zobacz także

11 listopada – Dzień Kina Polskiego!

11 listopada – Dzień Kina Polskiego!

5 listopada 2022

Zobacz więcej
Repertuar na LISTOPAD 2022

Repertuar na LISTOPAD 2022

29 października 2022

Zobacz więcej
Prima Facie – z West Endu na ekran Kina Radość!

Prima Facie – z West Endu na ekran Kina Radość!

5 października 2022

Zobacz więcej
Repertuar PAŹDZIERNIK 2022

Repertuar PAŹDZIERNIK 2022

3 października 2022

Zobacz więcej
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Radość!

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Radość!

28 września 2022

Zobacz więcej