"Green Book" na seansie plenerowym 9 sierpnia - Dom Kultury w Wolbromiu

„Green Book” na seansie plenerowym 9 sierpnia

Dodał(a): Sylwia Gawron | czwartek, 1 sierpnia 2019
„Green Book” na seansie plenerowym 9 sierpnia

Podczas trzeciego w tym roku seansu plenerowego w ramach Kina pod Chmurką wyświetlimy zdobywcę Oscara za najlepszy film 2018 roku – „Green Book”.

Ten amerykański komediodramat wyróżniony został trzema nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej, w tym dla najlepszego filmu oraz wieloma innymi prestiżowymi statuetkami. Oprócz uznania krytyków, „Green Book” zdobył także serca widzów na całym świecie.

Porównywany z francuskimi „Nietykalnymi”, film Petera Farrelly’ego ujmuje poczuciem humoru, lekkością przedstawienia poważnych problemów oraz doskonałymi kreacjami aktorskimi Viggo Mortensena i Mahershala Aliego.

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Na projekcję zapraszamy w piątek 9 sierpnia o godz. 21.00. Wstęp będzie bezpłatny dzięki wsparciu sponsora seansu – firmy E-SYSTEM, właściciela sklepu internetowego Montersi.pl.