Koncert Relaksacyjny

Koncert Relaksacyjny

Już w najbliższy czwartek, 13 czerwca, na Sali Kameralnej będzie miało miejsce bardzo niecodzienne wydarzenie – koncert relaksacyjny. Jeżeli nie mieliście okazji jeszcze brać udziału w takim evencie – serdecznie zapraszamy!

Relaksacyjny koncert Moniki Doroszkiewicz w terapeutycznych dźwiękach gongów i mis himalajskich – czwartek, 13 czerwca, godz. 19:00 na Sali Kameralnej.

 

Przyjdź, poczuj terapeutyczne wibracje dźwięku mis, gongów, dzwonków. Oczyść umysł, zharmonizuj ciało i ciesz się dobrym samopoczuciem.

Koncert mis i gongów to jedna z form dźwiękoterapii. Polega na słuchaniu dźwięków, które wprowadzają w relaks i otaczają słuchającego aurą organicznych wibracji. Wibracje oddziałują zarówno na narządy słuchu, ciało jak i na psychikę i emocje. Jest to swego rodzaju masaż dźwiękiem, wibracją na poziomie komórkowym. Wibracje przenoszone są przez drgania wydobywane z mis i gongów. Drgania posiadają szeroki zakres częstotliwości od infradźwięków po ultradźwięki i odpowiadają drganiom poszczególnych części ciała (narządów i organów) Wchodzą w rezonans z naszym organizmem stymulują i aktywizują przepływ fal mózgowych, aktywizują siły samoleczenia, które każdy człowiek posiada a nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. W medycynie dźwięków używa się do wszystkiego od oczyszczania ran , diagnozowanie nowotworów czy rozbijanie kamieni nerkowych.
Dźwięk może też mieć działanie twórcze pobudzać kreatywność gdyż podczas koncertu fale mózgowe wchodzą w stan alfa a wyższa aktywność fal mózgowych alfa koreluje z ludzką zdolnością do wymyślania mniej oczywistych lub dobrze znanych pomysłów.

TERAPEUTYCZNE WŁAŚCIWOŚCI DŹWIĘKÓW
Masaż” dźwiękiem np. gongów i mis jest bardzo skuteczną metodą odprężenia i relaksacji.
Relaksacja służy przerwaniu pętli niemożności i wyeliminowaniu jednego z ogniw cyklu, jakim jest napięcie mięśni, zarówno tych odczuwalnych na zewnątrz, jak i mięśni wewnętrznych, gładkich. Wielokrotne powtarzanie relaksu wyzwala nas z uzależnienia się od stresu i lęków. Zaczynamy funkcjonować w sposób łagodny i naturalny. Relaks jest, więc wspaniałą sposobem na wszelkie dolegliwości. Należy go stosować, jako jedną z najbardziej podstawowych terapii w dolegliwościach typu stres, lęki, nadmierne napięcie mięśni i umysłu, bóle głowy, chroniczne zmęczenie i wszelkie choroby, które z tych wymienionych stanów wypływają. Poprawia też witalność, spokój, wyciszenie, dobry nastrój a nawet reguluje ciśnienie. W przypadkach innych dolegliwości wspomaga różne terapie, a w ostateczności pozwala zapomnieć, choćby na chwilę, o chorobie czy bólu.
Podczas sesji uwalniają się zgromadzone w ciele fizycznym wszystkie napięcia i blokady. Uwolnienie takie prowadzi do ożywienia i wzmocnienia wewnętrznych sił uzdrawiających. W ten sposób aktywują się procesy samooczyszczania się organizmu, więc po zakończeniu sesji powinno się, w celu wspomagania i wypłukiwania toksyn zadbać o uzupełnienie płynów – w tym wypadku idealna jest woda. Podczas masażu ciało i umysł wprowadzane zostają w stan głębokiego relaksu – stan ALFA, w którym to dochodzi do zsynchronizowania obu półkul mózgowych, a ciało pozbawione napięć i blokad odczuwa lekkość i spokój. Wprowadza w błogi nastrój nasze samopoczucie, uzyskując nową jakość życia.

POZYCJA CIAŁA W CZASIE SESJI
Pozycja uczestnika jest dowolna, leżąca lub siedząca (w zależności od predyspozycji i chęci uczestnika). Bierny udział uczestnika w zajęciach relaksacyjnych polegający na przybraniu pozycji/postawy wygodnej dla uczestnika, ze wskazaniem wedle możliwości uczestnika na pozycje leżącą. Pozycja leżąca jest wygodna i bardzo bezpieczna. Jest szczególnie korzystna dla tych, którzy mają słaby kręgosłup, zaburzenia równowagi lub inne dolegliwości uniemożliwiające przyjęcie do relaksu np. pozycji siedzącej.

PRZECIWWSKAZANIA
Rozrusznik/mechaniczne zastawki serca, silne stany depresyjne, epilepsja, schizofrenia.

Galeria zdjęć: