DZIĘKUJEMY - Dom Kultury w Wolbromiu

DZIĘKUJEMY

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | niedziela, 5 marca 2023
DZIĘKUJEMY

To ostatni dzień Zespołu Basenów Wolbrom pod zarządem naszego Domu Kultury.

Przekazanie nam basenu doskonale pamiętamy – jakby to było wczoraj – jednak w tym roku minęło już 7 LAT!

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, patrząc wstecz i wspominając czas, kiedy mogliśmy spełniać Wasze i nasze marzenia w kontekście powierzonego nam obiektu.

Dziękujemy tym samym, że byliście z nami. Każdemu z osobna, kto odwiedził nasz basen i zarazem wszystkim, którzy z nami współpracowali. Z nami odnosiliście sukcesy, dzięki Wam i Waszemu wsparciu łatwiej nam było pokonywać napotykające nas trudności – uwierzcie – było ich wiele.

Obiekt, który otrzymaliśmy z początkiem 2016 roku nie znajdował się w najlepszej kondycji… 40 letni basen pozostawiał wiele do życzenia. Nie marnowaliśmy czasu – przeszliśmy do działania, bo bardzo chcieliśmy dać Wam COŚ na co zasługujecie drodzy przyjaciele.

W niedługim czasie mogliśmy gościć Was w odświeżonym budynku. Nowe logo miało zapowiadać lepsze zmiany. Zainstalowaliśmy wannę jacuzzi, suchą saunę – beczkę w pobliżu niecki basenowej, wiaderko z zimną wodą… grota solna również była naszym atutem. Pozyskaliśmy środki na siłownię. Jakość wody w świetle nowych, bardziej rygorystycznych rozporządzeń zawsze była utrzymywana na wysokim poziomie. Basen już po 40 dniach zyskał automatyczny system uzdatniania wody, nowoczesny system obsługi klienta wraz z nowymi szafkami i przebieralniami. Na terenie basenu powstał pierwszy w naszym regionie kort do padla. Wyremontowany został basen zewnętrzny.

Dziękujemy, że mogliśmy przez te lata organizować dla Was najróżniejsze wydarzenia, w tym: kursy nurkowania, spotkania mikołajkowe, walentynkowe, z okazji Dnia Dziecka, czy też Dnia Kobiet, zawody pływackie, zajęcia aquafitness, turnieje gry w padla, zajęcia letnie i feriowe dla dzieci, akcje tj. fartowna szafka, pływak miesiąca….i wiele innych… Tak podsumowaliśmy pierwszy rok Zespołu Basenów pod zarządem Domu Kultury.

W późniejszym czasie Kryta Pływalnia w Wolbromiu zyskała szansę, aby stać się obiektem na miarę obecnych czasów.

Jednak, co za tym idzie, musieliśmy pożegnać istniejący budynek… Nowoczesny obiekt stanął na miejscu byłej pływalni, która została wyłączona z użytkowania w listopadzie 2017 roku, a potem wyburzona.

5 września 2020 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanego krytego basenu.. Z ogromną radością stworzyliśmy dla Was piękny obiekt z atrakcjami dla każdego, tego małego i dużego. Basen jest dostosowany dla rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych, wyposażony w strefę Spa – w której znajduje się sauna fińska, parowa, rytualna, wanna z przeciwprądem, wanna z hydromasażem oraz grota solna i kawiarnia. Z ogromnym smutkiem wspominamy czasy pandemii, kiedy zostaliśmy zmuszeni do zamknięcia naszego obiektu. Na szczęście udało nam się przetrwać te trudne czasy i wróciliśmy z nową energią. Na basenie odbywały się zajęcia Aqua Aerobiku, nauki pływania, Wieczory Saunowe, zawody pływackie, lekcje pływania podczas wakacji… . Cały czas dążyliśmy, żeby sprostać waszym oczekiwaniom i ciągle ulepszaliśmy obiekt.

Jeszcze raz – DZIĘKUJEMY za te 7 lat!

…i pamiętajcie…

jeszcze nie raz Was zaskoczymy! ;)

Galeria zdjęć:

Zobacz także

Wycieczka do Ogrodzieńca

Wycieczka do Ogrodzieńca

12 czerwca 2024

Zobacz więcej
Letnie Dni z DK Wolbrom

Letnie Dni z DK Wolbrom

11 czerwca 2024

Zobacz więcej
EURO 2024 – transmisja wybranych meczy na dużym ekranie kinowym

EURO 2024 – transmisja wybranych meczy na dużym ekranie kinowym

8 czerwca 2024

Zobacz więcej
Rodzinne podchody z okazji Dnia Dziecka

Rodzinne podchody z okazji Dnia Dziecka

24 maja 2024

Zobacz więcej
Wiesz, że wiem

Wiesz, że wiem

17 maja 2024

Zobacz więcej