II Letni konkurs piosenki pt. „Wakacyjny przebój” - Dom Kultury w Wolbromiu

II Letni konkurs piosenki pt. „Wakacyjny przebój”

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | środa, 26 lipca 2023
II Letni konkurs piosenki pt. „Wakacyjny przebój”

Serdecznie dziękujemy za obecność podczas II Letniego konkursu piosenki pt. „Wakacyjny przebój” zorganizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu. Gorąco powitaliśmy solistów, którzy wystąpili dzisiaj przed nami na scenie, a także ich rodziców oraz wszystkich, którzy postanowili spędzić to popołudnie razem z nami.

Celem zorganizowanego konkursu była integracja osób utalentowanych muzycznie, rozwijanie wrażliwości muzycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także wymiana pomysłów, doświadczeń oraz inspiracji w poszukiwaniu nowych form prezentacji muzycznych.

Nasi artyści zostali wysłuchani i ocenieni przez profesjonalne Jury. Dla ułatwienia wprowadziliśmy podział na 4 kategorie wiekowe: kat. I do lat 7, kat II od 8-10 lat, kat. III od 11-15 lat oraz IV od 16 wzwyż. Laureatom zostały przyznane nagrody i pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo jury spośród wszystkich uczestników wyłoniło 1 osobę, która otrzymała główną nagrodę Grand Prix.

A oto jury, które dzisiaj oceniało naszych artystów:

  • Pani Natalia Balik- wokalistka, pisze teksty, wiersze, opowiadania oraz tworzy piosenki. Nauczyciel śpiewu, animator oraz instruktor zajęć umuzykalniających. Interesuje się wokalistyką od najmłodszych lat. Uczestniczy w warsztatach wokalnych m.in. Natural Voice Perfection. Ukończyła wydział Jazzu w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa oraz Edukacja Artystyczna. Grała główną rolę w musicalu „ Po przygodę „W reżyserii Zbigniewa Zamachowskiego.

  • Pani Anita Barczyk- absolwentka wydziału artystycznego na kierunku „Prowadzenie zespołów muzycznych i rytmiki w edukacji dziecka” . Nauczyciel muzyki,śpiewu, rytmiki i gry na saksofonie.

  • Pani ALEKSANDRA OZGA- wokalistka oraz instruktor muzyki. Swoją przygode z muzyka zaczeła w wieku 6 lat w klasie skrzypiec u Dariusza Lauterbacha w Szkole Muzycznej I stopnia w Olkuszu. Po ukończeniu szkoły okazało sie ze to jednak śpiew jest czymś, co sprawia jej największą radośći pozwala osiągnąć liczne sukcesy. Ola uczyła się u takich nauczycieli jak Wiesław Baran, Kaja Karaplios, Janusz Szrom oraz Grażyna Łobaszewska. Obecnie jest Partnerem Bisnesowym ds. Kultury i Ludzi, a śpiew wciąż pozostaje jej ogromną pasją, który pozwala jej oczyścić umysł i ciało.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury udało się na obrady, po czym nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez Dom Kultury w Wolbromiu.

A oto lista laureatów:
Grand Prix
Sandra Pytlarz – Przybędza
🎼 Kategoria do 7 lat
I miejsce Antoni Jaskulski – Sławków
II miejsce Laura Imiołek – Załęże
III miejsce Zofia Maszczyk – Chrząstowice
🎼 Kategoria 8 – 10 lat
I miejsce Dominika Kowal – Bolesław
II miejsce Daria Adamska – Wojkowice
III miejsce Tymon Bitkowski – Lublin
wyróżnienie Mateusz Graca – Żarnowiec
wyróżnienie Wiktoria Kowal – Bolesław
🎼 Kategoria 11 – 15 lat
I miejsce Milena Palusińska – Sulisławice
II miejsce Michalina Szydłowska – Nysa
III miejsce Amelia Sikora – Wolbrom
wyróżnienie Zuzanna Syguła – Ryczówek
🎼 Kategoria od 16 lat wzwyż
I miejsce Giang-Truong Can – Katowice
II miejsce Paulina Kciuk – Kielcza
III miejsce Kacper Czapla – Sosnowiec
wyróżnienie Justyna Bałucka – Wolbrom


Raz jeszcze gratulujemy wszystkim wykonawcom udanego udziału w konkursie, wasze umiejętności i interpretacja utworów dostarczyły nam wszystkim wielu niezapomnianych i serdecznych wzruszeń.

Dziękujemy również komisji konkursowej za pomoc w wytypowaniu zwycięzców oraz Pani Marcie Gaweł za organizację konkursu. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów , udanych konkursów i do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Galeria zdjęć:

Zobacz także

Wycieczka do Ogrodzieńca

Wycieczka do Ogrodzieńca

12 czerwca 2024

Zobacz więcej
Letnie Dni z DK Wolbrom

Letnie Dni z DK Wolbrom

11 czerwca 2024

Zobacz więcej
EURO 2024 – transmisja wybranych meczy na dużym ekranie kinowym

EURO 2024 – transmisja wybranych meczy na dużym ekranie kinowym

8 czerwca 2024

Zobacz więcej
Rodzinne podchody z okazji Dnia Dziecka

Rodzinne podchody z okazji Dnia Dziecka

24 maja 2024

Zobacz więcej
Wiesz, że wiem

Wiesz, że wiem

17 maja 2024

Zobacz więcej