Jubileuszowe międzypokoleniowe spotkania z tradycją i folklorem - Dom Kultury w Wolbromiu

Jubileuszowe międzypokoleniowe spotkania z tradycją i folklorem

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | środa, 8 maja 2024
Jubileuszowe międzypokoleniowe spotkania z tradycją i folklorem

Jubileuszowe międzypokoleniowe spotkania z tradycją i folklorem” to projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, we współpracy: Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Przyjazna Gmina Wolbrom”, Domu Kultury w Wolbromiu oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”.

W ramach projektu odbył się koncert, podczas którego wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”, który w bieżącym roku obchodzi 45-lecie swojej działalności. Podczas koncertu na scenie wystąpiło ok. 150 osób, w wieku od 4 lat do 60+małżeństwa, rodzeństwa, rodzicedzieci, babcie/dziadkowie i wnuczki/wnukowie, którzy zaprezentowali polskie tańce narodowe oraz zabawy, przyśpiewki i tańce z różnych regionów Polski. Międzypokoleniowe prezentacje artystyczne podziwiała widownia, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej.

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejne koncerty w ramach Jubileuszowych międzypokoleniowych spotkania z tradycją i folklorem, w miesiącach październiku i w grudniu.