Koncert Noworoczny 15.01.2023 - Dom Kultury w Wolbromiu

Koncert Noworoczny 15.01.2023

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | wtorek, 17 stycznia 2023
Koncert Noworoczny 15.01.2023

Dziękujemy za obecność na Koncercie Noworocznym, którego celem była prezentacja dorobku artystycznego kół sekcji oraz zespołów działających przy Domu Kultury w Wolbromiu. Koncert odbył się na sali widowiskowej Domu Kultury w Wolbromiu 15.01.2023r.

Podczas niedzielnego spotkania zaprezentowali się:

  • Sekcja akrobatyczna – Akro Studio Wolbrom – prowadzona przez Państwa Kajetana i Sandrę Maciuszczaków, gdzie zaprezentowały się: Patrycja Sowula, Ania Ptasińska, Nikola Piechota, Agata Domagała i Julia Balik

  • studio wokalno – instrumentalne – którego instruktorem jest Pani Marta Gaweł, na scenie natomiast wystąpili: Roksana Samoiluk, Korneliusz Gajos, Natalia Skoczeń, Maja Nawrot oraz Maria Majewska,

  • Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Nowe Horyzonty” – pod kierownictwem Pani Neonili Piekarz

  • Sekcja baletowa – której instruktorem jest Pani Katarzyna Sojka

  • Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” – Zespół prowadzi Pani Agnieszka Gołembiowska-Karoń

 

Jako pierwsza zaprezentowała się Roksana Samoiluk, której zawdzięczamy piękne muzyczne otwarcie naszego przeglądu działalności artystycznej pastorałką pod tytułem:„Nasz wielki król”.

Roksana Samoiluk – jest uczennicą sekcji wokalnej. Jej wielkim marzeniem jest zostać piosenkarką . Uczy się grać także na gitarze i pianinie. Roksanka ma 11 lat i pomimo tak młodego wieku ma za sobą wiele konkursów i występów scenicznych m.in. II miejsce w 30 konkursie piosenki „O dworska Nutę”, Wyróżnienie w XIX Europejskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA pod dyrekcja Jacka Cygana – Sosnowiec 2022, II miejsce w III Gminnym Konkursie „ Piosenki z uśmiechem” w Kluczach.

Po pierwszym występie wszystkich obecnych przywitał Pan Dyrektor Domu Kultury w Wolbromiu – Pan Piotr Gamrot.

Kolejny zaprezentował się Korneliusz Gajos. Korneliusz ma 14 lat i uczęszcza do sekcji wokalno-instrumentalnej przy Domu Kultury w Wolbromiu. Swoją przygodę z grą na pianinie rozpoczął mając 8 lat. Jego pasją jest muzyka, taniec i sport. Jest także członkiem Zespołu Pieśni i Tańca Wolbromiacy. Podczas koncertu zaprezentował przed Państwem utwór: Ludovico Einaudi „Navole bianche”.

Sekcja akrobatyczna – Akro Studio Wolbrom to projekt sportowy powstały w styczniu 2018 roku dzięki DK Wolbrom. Jak sama nazwa wskazuje są to zajęcia z akrobatyki sportowej, a od niedawna również z akrobatyki powietrznej. Zajęcia prowadzone są przez Kajetana i Sandrę Maciuszczaków. Do sekcji uczęszczają dzieci od 6 do 18  roku życia.

Podczas koncertu swoje akrobatyczne umiejętności zaprezentowało 5 dziewczyn:

  1. Patrycja Sowula
  2. Ania Ptasińska
  3. Nikola Piechota
  4. Agata Domagała
  5. Julia Balik

Jako kolejni wystąpili członkowie Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którym dyryguje Pani Neonila Piekarz. Chór UTW „Nowe Horyzonty” działający przy Domu Kultury w Wolbromiu powstał we wrześniu 2012r.

W ich repertuarze znajdują się pieśni ludowe, romantyczne, patriotyczne, religijne oraz klasyczne. Chór ma na swoim koncie liczne sukcesy, jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Podczas koncertu zaprezentowali: utwór Leonarda Cohena – Alleluja oraz utwór Zbigniewa Maciejowskiego – Chryzantemy złociste.

Na scenie zaprezentowały się również dzieci z naszej sekcji baletowej. Świat baletu to takie miejsce, do którego większość małych dziewczynek chętnie się przenosi. Nasze zajęcia baletu z elementami tańca klasycznego są kompleksowe i profesjonalne, a do tego uczestnicy fantastycznie się bawią.

Balet doskonale rozwijają ciało, umysł, zmysły, a efekty widać już po niewielkiej liczbie zajęć. Na nasze zajęcia baletowe uczęszczają dzieci od 3 roku życia, a ich instruktorką jest Pani Katarzyna Sojka. Na scenie mieliśmy przyjemność podziwiania tańca reniferków oraz tańca mikołajek.

W dwóch wejściach mieliśmy przyjemność oglądać występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” działającego przy Domu Kultury w Wolbromiu już od ponad 43 lat. Przez ten czas, członkami zespołu “Wolbromiacy” było blisko 1000 osób. Obecnie w zespole tańczy już drugie, a nawet trzecie pokolenie tancerzy.

Uczestnicząc w zajęciach członkowie zespołu w różnej formie poznają przede wszystkim nasze, polskie zwyczaje, obrzędy, tradycje, tańce, muzykę, stroje, czyli elementy kultury ludowej głównie polskiej, ale także kultury innych narodów. Zakres zajęć obejmuje nie tylko taniec ludowy, ale również elementy tańca klasycznego, charakterystycznego oraz ćwiczenia wokalne.

Zespół prowadzi Pani Agnieszka Gołembiowska-Karoń – dyplomowany instruktor tańca i choreograf, związana z zespołem od 42 lat. Podczas dzisiejszego koncertu zespół zaprezentował przygotowany specjalnie na tę okazję, nowy program, w klimacie świąteczno-noworocznym.

Na scenie powitaliśmy również Natalię Skoczeń – podopieczną sekcji wokalnej. Natalia ma 12 lat i uwielbia śpiewać ,oprócz śpiewu uwielbia także taniec. Bierze czynny udział w koncertach okolicznościowych oraz konkursach. W 2019 roku zdobyła Wyróżnienie w Powiatowych Formach Muzycznych w Bukownie oraz I miejsce w Letnim Konkursie Piosenki „Wakacyjny przebój” 2022 r. Przed Państwem Natalia Skoczeń, która zaprezentowała piosenkę pt. „Święta to czas niespodzianek”

Kolejna  zaprezentowała się Maja Nawrot. Maja ma 12 lat i od pięciu lat uczęszcza na zajęcia wokalne. Ma za sobą wiele sukcesów. Ostatnio zdobyła I miejsce na konkursie kolęd i pastorałek w Bolesławiu. Zaprezentowała pastorałkę pt: „Cicho, cicho pastuszkowie”

Podczas Koncertu Noworocznego swoje „5 minut” miała także Maria Majewska. Marysia to 14 letni „talent wokalny”.Uwielbia śpiewać i kocha występować na scenie. Jest laureatką wielu konkursów m.in. I miejscie w XXXIII konkursie piosenki” O dworską nutę” w Bolesławiu III miejsce w III Gminnym Konkursie „Piosenki z uśmiechem” organizowanym w Kluczach. Podczas dzisiejszego spotkania zaprezentowała piosenkę świąteczną pt „Bambino jazzu”

Na zakończenie powróciliśmy jeszcze do naszych wspaniałych „Wolbromiaków”.

W ciągu 43 lat swego istnienia Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” występował na bardzo wielu międzynarodowych festiwalach folklorystycznych m.in.: na Ukrainie (2-krotnie), Węgrzech (4-krotnie), w Czechach (2-krotnie), Portugalii (3-krotnie), we Włoszech (5-krotnie), Hiszpanii, Turcji, Niemczech, Macedonii, Rumunii, Grecji, Bułgarii i w Chorwacji. Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest to odznaczenie wyjątkowe, nadawane osobom i zespołom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Oczywiście mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie w tym roku i tradycyjnie będziemy mieć okazję spotkać się w czerwcu na rocznym podsumowaniu pracy naszych podopiecznych i instruktorów.

Pełna galeria zdjęć poniżej.

Galeria zdjęć:

Zobacz także

Wycieczka do Ogrodzieńca

Wycieczka do Ogrodzieńca

12 czerwca 2024

Zobacz więcej
Letnie Dni z DK Wolbrom

Letnie Dni z DK Wolbrom

11 czerwca 2024

Zobacz więcej
EURO 2024 – transmisja wybranych meczy na dużym ekranie kinowym

EURO 2024 – transmisja wybranych meczy na dużym ekranie kinowym

8 czerwca 2024

Zobacz więcej
Rodzinne podchody z okazji Dnia Dziecka

Rodzinne podchody z okazji Dnia Dziecka

24 maja 2024

Zobacz więcej
Wiesz, że wiem

Wiesz, że wiem

17 maja 2024

Zobacz więcej