Konkurs na babkę wielkanocną − trzecia edycja! (relacja, zdjęcia, przemówienie Ministra i Pani Marszałek) - Dom Kultury w Wolbromiu

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | piątek, 23 kwietnia 2021

To już trzecia edycja konkursu na tradycyjną babkę wielkanocną z naszego corocznego cyklu wydarzeń „Zgodnie z tradycją”. Kolejny raz patronem honorowym wydarzenia jest Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, a także Pani Marszałek Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego. W jury znalazł się również Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Tomasz Tomala. Jako nasze znamienite jury, zaproszeni goście ocenili tradycyjne, przepiękne wypieki Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Wolbrom, zawsze zaangażowanych we wszystkie wydarzenia „Zgodnie z tradycją”. Wypieki przygotowały i dostarczyły Koła:

KGW Dłużec

KGW Kaliś

KGW Strzegowa

KGW Łobzów

KGW i KGWiG Sulisławice

KGW Kąpiołki

KGW Kąpiele Wielkie

KGW Gołaczewy

KGW Zarzecze

KGW Wierzchowisko

Przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa i obostrzeń epidemicznych, jury degustowało wypieki. Babki zachwyciły smakiem, aromatem i wykonaniem. Jury postanowiło nagrodzić wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich! Pani Marszałek i Pan Minister powiedzieli kilka słów, skierowanych przede wszystkim do Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Wolbrom.

Wręczenie nagród nastąpi, gdy pozwolą na to obostrzenia.

Serdeczne podziękowania dla naszych gości oraz wszystkich pań, panów i najmłodszych, biorących udział w tworzeniu niezwykłych wypieków. Dzięki Państwu nasze lokalne tradycje nie odchodzą w zapomnienie.

Galeria zdjęć dostępna poniżej.

Przygotowanie: Piotr Gamrot, Maria Grzywa, Gabriela Kałwa, Magdalena Świerczek-Gryboś, Sylwia Gawron, Tomasz Kołodziej
Zdjęcia: Piotr Gamrot, Magdalena Świerczek-Gryboś
Wideo: Piotr Gamrot
Wydarzenie zorganizowane i dofinansowane w ramach projektu Etno w Wolbromiu (z programu Narodowego Centrum Kultury)