Magiczny czas z kolędą - Dom Kultury w Wolbromiu

Magiczny czas z kolędą

Dodał(a): Gabriela Kałwa | czwartek, 26 grudnia 2019
Magiczny czas z kolędą

21 grudnia w naszym DK odbył się świąteczny, pełen atrakcji koncert „Magiczny czas z kolędą”. Rozpoczęliśmy go na sali widowiskowej wraz z naszymi artystycznymi sekcjami.

Jako pierwsza wystąpiła najmłodsza grupa Shine Dance Studio, Mini Show, następnie mogliśmy podziwiać występy podopiecznych studia wokalno-instrumentalnego Pani Marty Gaweł: Roksany Samoiluk, Mai Nawrot, Natalii Skoczeń i Sary Serwatki. Po wysłuchaniu piosenek zobaczyliśmy występ Shine Kids, a tuż po nim niezwykłe widowisko w wykonaniu ZPiT „Wolbromiacy”: niemal egzotyczną interpretację i aranżację „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Po tych atrakcjach przyszła pora na występ grupy Shine Art, a następnie na kolejne kolędy studia wokalno-instrumentalnego, tym razem podopiecznych Pani Anity Barczyk: Magdaleny Robakowskiej i Mileny Palusińskiej. Jako ostatnia grupa zaprezentowała się Shine Master.

Następnie przyszedł czas na część uroczystą na sali lustrzanej, gdzie Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk, przemawiał do zebranych i podziwiał szopki z naszego bożonarodzeniowego konkursu. Głos zabrał również dyrektor Piotr Gamrot. Nieocenione Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Zarzecza, Kąpiel Wielkich, Kalisia, Chrząstowic, Sulisławic, Gospodyń i Gospodarzy z Sulisławic, Wierzchowiska, Dłużca, Strzegowej i Kąpiołek przygotowały przepyszne, świąteczne smakołyki. Otrzymały z rąk dyrektora oraz ministra upominki w podziękowaniu za wspaniały wkład w kolejne już wydarzenie, które uświetniły niesamowitymi przysmakami.

Dziękujemy Wam za liczny udział i mamy nadzieję, że święta przebiegają w równie wyśmienitej atmosferze.

Scenariusz, koordynacja: Maria Grzywa, Magdalena Świerczek-Gryboś
Konferansjer: Piotr Kubiczek