Rekonstrukcja historyczna z okresu Powstania Styczniowego - Dom Kultury w Wolbromiu

Rekonstrukcja historyczna z okresu Powstania Styczniowego

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | niedziela, 3 marca 2024
Rekonstrukcja historyczna z okresu Powstania Styczniowego

To była wyjątkowa podróż w czasie.  Dziś przy Domu Kultury w Wolbromiu mieliśmy przyjemność gościć Państwa podczas niesamowitego widowiska historycznego, w którym pasjonaci i rekonstruktorzy ukazali codzienne życie powstańca styczniowego, ukazując bojowy szlak żołnierzy w scenkach rodzajowych, snując przy tym opowieści zaczerpnięte z pamiętników powstańczych. 📖 Na koniec spotkania każdy mógł z bliska zobaczyć mundury, repliki broni powstańczych, zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wysłuchać opowieści historycznych. Rekonstrukcję historyczną z okresu Powstania Styczniowego zrealizowano przez Dom Kultury w Wolbromiu w ramach projektu “Wolbrom pamięta”. Projekt został zrealizowany dzięki wkładowi własnemu DK Wolbrom, oraz dofinansowany ze środków pozyskanych przez Dom Kultury w Wolbromiu, Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″, mającego na celu upamiętnienie 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego – największego zrywu narodowowyzwoleńczego skierowanego przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, a szczególnie Grupie Rekonstrukcyjno-Historycznej Oddziałów Powstańczych, która przybyła do nas na tą okoliczność z okolic Kielc.