„Równość-Wolność-Niepodległość- Wolbrom pamięta” - Dom Kultury w Wolbromiu

„Równość-Wolność-Niepodległość- Wolbrom pamięta”

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | piątek, 17 marca 2023
„Równość-Wolność-Niepodległość- Wolbrom pamięta”

Od dziś w Domu Kultury w Wolbromiu podziwiać można wystawę pn. „Powstanie styczniowe w rycinach Artura Grottgera” realizowanej w ramach projektu: „Równość-Wolność-Niepodległość- Wolbrom pamięta”.

Projekt został dofinansowany ze środków Biura Programu „Niepodległa” „Powstanie Styczniowe 1863-1864”, a jego głównym celem jest upamiętnienie 160. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, największego zrywu narodowowyzwoleńczego skierowanego przeciwko rosyjskiemu zaborcy.

Realizacja programu ma na celu uświadamianie jak ważne jest znaczenie Powstania dla polskiej tradycji i narodowego dziedzictwa. Ponadto zależy nam, aby krzewić postawę patriotyczną, dumę z historycznego dziedzictwa Polski i przywiązanie Polaków do idei wolności i niepodległości.

Dziś dodatkowo mieli Państwo możliwość udziału w prelekcji „Śladami Powstania styczniowego w powiecie olkuskim i okolicach”, którą poprowadził Franciszek Rozmus oraz Zbigniew Roś.

Wierzymy, że dzisiejsze wydarzenie, oprócz przybliżenia historii Powstania Styczniowego, wzbudziło w uczestnikach patriotyzm i dumę z bycia Polakiem.

Wystawa realizowana w ramach projektu: „Równość-Wolność-Niepodległość- Wolbrom pamięta”.
Dofinansowano ze środków Biura Programu „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”