Wycieczka do Warszawy - Dom Kultury w Wolbromiu

Wycieczka do Warszawy

Dodał(a): Anna Kurczek | wtorek, 28 czerwca 2022
Wycieczka do Warszawy
Dzięki uprzejmości Pana Ministra Andrzeja Adamczyka udało nam się zorganizować wycieczkę do Warszawy (28.06.2022). Była to nagroda dla dzieci z Dziecięcego Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy z Sulisławic oraz dzieci z Ukrainy, za udział w konkursie na babkę wielkanocną, zorganizowanym przez DK Wolbrom. Był to niezwykle intensywny, ale cudownie spędzony dzień. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia Ministerstwa Infrastruktury w towarzystwie Pana Ministra, który w podziękowaniu od nas otrzymał m.in. pamiątkową koszulkę z logo DK Wolbrom. Następnie spotkaliśmy się z Szefem Inspekcji Transportu Drogowego w Inspekcji Transportu Drogowego, Alvinem Gajadhurem, który przypomniał nam najważniejsze zasady związane z podróżowaniem w trakcie wakacji. Na spotkaniu z najmłodszymi pojawił się Krokodylek Tirek. Wszyscy otrzymali wspaniałe upominki i odblaski, za które bardzo dziękujemy. Prosto z Ministerstwa trafiliśmy do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej gdzie dzięki wspaniałemu przewodnikowi przynajmniej przez chwilkę mogliśmy się poczuć jak prawdziwi posłowie i posłanki. W trakcie zwiedzania zostaliśmy nawet uchwyceni przez kamery TVN24. Wycieczka została zakończona zwiedzaniem Starówki oraz Ogrodu Saskiego i tutaj szczególne podziękowania należą się Pani Lidii Musiał, która podzieliła się z nami swoją wiedzą i pokazała nam, jak piękna jest Warszawa.
Dziękujemy wszystkim za udział w wycieczce i już nie możemy się doczekać kolejnych wypraw w tak wspaniałym gronie.

Koordynator: Piotr Gamrot, Maria Grzywa, Izabela Strzałka
Zdjęcia: Anna Kurczek