Ferie 2017 już za nami!!! - Dom Kultury w Wolbromiu

Ferie 2017 już za nami!!!

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | poniedziałek, 13 lutego 2017
Ferie 2017 już za nami!!!

Ferie 2017 już za nami! Jak co roku, Dom Kultury w Wolbromiu przygotował na ten okres cykl różnorodnych warsztatów i zajęć. Akcja „Ferie w Domem Kultury 2017” zapoczątkowana została warsztatami tanecznymi prowadzonymi przez Panią Olgę Ziopaję.  W czasie dwudniowych warsztatów, odbywających się w dniach 1- 2 luty młodzież i dzieci w nich uczestnicząca dobrze się bawiąc, szlifowała taneczny talent oraz poznawała nowe style tańca. Owocem pracy uczestników były efektowny układ taneczny.

4 lutego odbyły się natomiast zajęcia Klubu Małego Odkrywcy połączone z sekcją plastyczną, gdzie tematem przewodnim były wulkany. Dzieci nie tylko mogły dowiedzieć się czym jest krater czy magma, ale także wykonać makietę wulkanu oraz doświadczenie imitujące jego wybuch.

Następnie 7 lutego odbyły się uwielbiane przez najmłodszych i cieszące się niesłabnącą popularnością warsztaty kulinarne. Tym razem prowadzone były przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalisia. Mali kucharze wraz z sympatycznymi prowadzącymi wykonywali przepyszne i bardzo apetyczne słodkości. Dzieciaki uczestniczące w zajęciach z zapałem zawijały rogaliki oraz fantazyjnie dekorowały babeczki. Zajęcia zakończyła degustacja własnoręcznie wykonanych wypieków, a każdy uczestnik otrzymał certyfikat.

Każdego roku odbywa się także Bal Karnawałowy dla dzieci i tym razem tradycji stało się za dość i 9 lutego Dom Kultury wypełnił się roześmianymi i oryginalnie przebranymi  dziećmi.  Milusińscy tańczyli w rytm znanych przebojów oraz uczestniczyli w kreatywnych i zabawnych konkursach. Śmiechu było co nie miara…

11 luty był dniem obfitującym w imprezy i zajęcia dla dzieci. Sobotni poranek zapoczątkował II „Amatorski bieg przez śnieg dla dzieci”. Druga edycja sportowej imprezy zorganizowanej przez Dom Kultury także w ubiegłe ferie, cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem. Mimo nieco mroźnej pogody wyzwanie podjęła duża grupa najmłodszych biegaczy. Bieg z przeszkodami dostarczył wiele emocji i radości uczestnikom, a także stał się okazją do dobrej zabawy w rodzinnym gronie, wszak rodzice nie tylko gorąco dopingowali swoje pociechy, ale także niejednokrotnie służyli pomocą w pokonywaniu przeszkód zawodnikom z najmłodszej grupy wiekowej. Po emocjonującym wyścigu przyszedł czas na słodki poczęstunek oraz nagrodzenie wszystkich zawodników nagrodami ufundowanymi przez Dom Kultury. W dniu tym odbył się także „Kurs młodego DJ”, gdzie grupka kilku pasjonatów muzyki, którzy wykazali się niezwykłym zapałem do nauki oraz talentem, pod okiem doświadczonego DJ Tomsona zgłębiała tajniki miksowania utworów muzycznych.  Po zakończeniu zajęć odbyła się wspólna dyskoteka, a każdy uczestnik otrzymał certyfikat.

Dopełnieniem akcji „Ferie z Domem Kultury” były także zajęcia na basenie, które odbywały się 8 oraz 10 lutego, a także seanse kinowe dla dzieci w Kinie Radość.

Frekwencja w czasie zajęć oraz uśmiechy na twarzach ich uczestników po raz kolejny udowodniły, że były to kolejne udane ferie spędzone z Domem Kultury w Wolbromiu.