Koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa 18.09.2016 - Dom Kultury w Wolbromiu

Koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa 18.09.2016

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | niedziela, 18 września 2016
Koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa 18.09.2016

W dniu dzisiejszym w Domu Kultury odbył się koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa upamiętniający 77. rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Pamiętna dla naszej Ojczyzny data radzieckiej agresji – 17 września, została ustanowiona przez Sejm RP Światowym Dniem Sybiraka, którego celem jest oddanie hołdu naszym rodakom zesłanym na Syberię podczas II wojny światowej. Występ najstarszej polskiej orkiestry wojskowej pod batutą mjr. Dariusza Byliny, jak przyznał v-ce wojewoda małopolski Pan Piotr Ćwik, który zaszczycił nas swoją obecnością, koncert był „prawdziwą ucztą dla uszu i duszy’’. Obok sztandarowych pieśni żołnierskich: „Marsz Armii Krajowej”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko” nie zabrakło także polskiej muzyki filmowej z najbardziej kultowych polskich superprodukcji, takich jak: „Stawka większa niż życie”, „Czarne Chmury”, „Pan Wołodyjowski” czy „Janosik”. Niesamowity występ Orkiestry Wojskowej podbił serca wolbromskiej publiczności, której aplauz zdawał się nie mieć końca. Wyrazy wdzięczności kierujemy do dowódcy Garnizonu Warszawa Pana gen. Roberta Głąba, dzięki uprzejmości którego udało się zorganizować dzisiejszy koncert. Podziękowania składamy również zaproszonym gościom, którzy swoją obecnością uświetnili dzisiejszy występ, m.in. v-ce wojewodzie małopolskiemu Panu Piotrowi Ćwikowi, burmistrzowi Miasta i Gminy Wolbrom Panu Adamowi Zielnikowi. Dziękujemy także wszystkim przybyłym, za możliwość wspólnego przeżywania tego jakże doniosłego święta.