KONKURS LITERACKI "Fantastyczny Dom Kultury" - Dom Kultury w Wolbromiu

KONKURS LITERACKI „Fantastyczny Dom Kultury”

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | środa, 20 lutego 2019
KONKURS LITERACKI „Fantastyczny Dom Kultury”

Skrzaty pod sceną? Czarodzieje – kinooperatorzy? Drzwi do Narnii ukryte na sali kameralnej? Popuśćcie wodze fantazji i odkryjcie przed nami niezwykłe tajemnice Domu Kultury oraz jego pracowników!

 

  1. Dom Kultury w Wolbromiu ogłasza konkurs literacki na opowiadanie z gatunku fantastyki.
  2. Konkurs ma na celu aktywizację i wspieranie rozwoju młodzieży oraz dorosłych zainteresowanych literaturą. Odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych – młodzież (od 11 do 17 lat) oraz dorośli.
  3. Opowiadanie o objętości do 2000 słów, zawierające elementy fantastyczne i nawiązujące do hasła „Fantastyczny Dom Kultury”, należy przysłać na mail mswierczek@dk.wolbrom.pl, w formacie doc, docx lub rtf, w tytule maila wpisując Fantastyczny Dom Kultury + kategoria wiekowa („młodzież” lub „dorośli”).

W pliku z opowiadaniem nie należy umieszczać żadnych danych personalnych. Ani w tekście, ani w nazwie pliku. Opowiadanie można podpisać pseudonimem/znakiem graficznym.

Nazwą pliku powinien być tytuł opowiadania + kategoria wiekowa.

W osobnym pliku (podpisanym: tytuł opowiadania + dopisek „dane”) należy umieścić pseudonim/znak graficzny oraz dane personalne: imię i nazwisko, wiek, mail, numer telefonu.

Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przysłania trzeciego pliku, podpisanego tytuł opowiadania + dopisek „zgoda” skanu zgody rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie. Plik powinien zawierać oświadczenie: „Zgadzam się na udział córki/syna, Imię i Nazwisko, w konkursie literackim „Fantastyczny Dom Kultury” oraz na przetwarzanie danych osobowych. Akceptuję regulamin konkursu” + własnoręczny, czytelny podpis.

Wzór zgody można pobrać z niniejszej strony, sekcja Do pobrania.

  1. Czas na nadesłanie opowiadania: do 28 lutego 2019. Jedna osoba może nadesłać jeden tekst.
  2. Organizatorzy proszą o dbałość o poprawność językową i justowanie tekstów.
  3. Jury konkursu: Magdalena Świerczek-Gryboś (pisarka, redaktorka), Anna Augustowska-Mazajczyk (polonistka, znawczyni literatury dziecięcej), Marcin Małysa (kinooperator, pracownik DK, fan literatury fantastycznej).

Kryteria ocen w dwóch kategoriach to fabuła i styl, oceniane w skali 1-10. Z ocen wyciągana jest średnia arytmetyczna. Tekst może otrzymać dodatkowy punkt za oryginalność.

Jury oceni teksty do końca marca 2019. W każdej kategorii wiekowej wybierze do pięciu laureatów. Wyniki podane zostaną na stronie oraz facebooku Domu Kultury w Wolbromiu w kwietniu 2019.

Punktacja nie będzie publikowana.

  1. Nagrody:

– fantastyczne nagrody rzeczowe (książki od wydawnictw Alegoria, Jaguar, SQN, Rebis),

– możliwość pracy z redaktorem,

– publikacja tekstów na fanpage Domu Kultury w Wolbromiu oraz na stronie dk.wolbrom.pl.

Laureat decyduje, czy tekst opublikowany zostanie pod jego pseudonimem, czy imieniem i nazwiskiem.

 

Laureaci poproszeni zostaną o odbiór osobisty nagród rzeczowych lub podanie adresu do wysyłki. Redaktor skontaktuje się z nimi mailowo przed publikacją tekstów.

 

Uwaga! Żeby uniknąć płatania figli przez technologię, po przysłaniu opowiadania na konkurs oczekujcie maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia. Jeżeli w ciągu trzech dni go nie otrzymacie – skontaktujcie się z nami inną drogą niż mailowa, na przykład pisząc na nasz fp lub dzwoniąc 32 644 13 41.

 

Administratorem danych jest Dom Kultury w Wolbromiu, ul. Leśna 2, 32-340 Wolbrom. Dane osobowe gromadzone są wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu i realizacji nagród. Po zakończeniu konkursu i realizacji nagród dane uczestników zostaną usunięte, podobnie jak nienagrodzone opowiadania.

Uczestnikom konkursu przysługuje prawo do wglądu, zmiany i żądania usunięcia swoich danych.

 

Galeria zdjęć:

Zobacz także

Wiesz, że wiem

Wiesz, że wiem

17 maja 2024

Zobacz więcej
Warsztaty kreatywne oraz ilustracji

Warsztaty kreatywne oraz ilustracji

16 maja 2024

Zobacz więcej
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

10 maja 2024

Zobacz więcej
Jubileuszowe międzypokoleniowe spotkania z tradycją i folklorem

Jubileuszowe międzypokoleniowe spotkania z tradycją i folklorem

8 maja 2024

Zobacz więcej
III Letni Konkurs Piosenki – „Wakacyjny przebój”

III Letni Konkurs Piosenki – „Wakacyjny przebój”

26 kwietnia 2024

Zobacz więcej