Podstawowy Kurs Wiedzy o Regionie KRAKOWIACY ZACHODNI - Dom Kultury w Wolbromiu

Podstawowy Kurs Wiedzy o Regionie KRAKOWIACY ZACHODNI

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | środa, 1 lutego 2017
Podstawowy Kurs Wiedzy o Regionie KRAKOWIACY ZACHODNI

Mając na uwadze znaczenie dziedzictwa kulturowego oraz zapotrzebowanie na formy doskonalące w tej dziedzinie Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przystępuje wraz z Domem Kultury w Wolbromiu, do organizacji Podstawowego Kursu Wiedzy o Regionie KRAKOWIACY ZACHODNI.
Oferta skierowana jest do instruktorów, animatorów kultury i nauczycieli oraz osób zajmujących się szeroko pojmowaną edukacją regionalną. W ramach tego kursu planowane jest 8 spotkań dwudniowych (piątek od godziny 15.30, sobota do godziny 19.00), w okresie od marca 2017 r. do czerwca/lipca 2017 r. – ogółem około 100 godzin zajęć z zakresu etnografii regionu, gwary, zwyczajów i obrzędów, muzyki, stroju oraz zajęcia praktyczne z plastyki obrzędowej, tańca regionalnego, metodyki zajęć tanecznych prowadzonych z dziećmi.

Wszystkie zajęcia będą odbywały się w budynku Domu Kultury w Wolbromiu ul. Leśna 2.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.