Sierpniowe wakacje poza domem - Dom Kultury w Wolbromiu

Sierpniowe wakacje poza domem

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | wtorek, 6 sierpnia 2019
Sierpniowe wakacje poza domem

WTOREK

Rozpoczęliśmy sierpniowe szaleństwo z dzieciakami! Pierwszy dzień okazał się dla nich bajkowy – każdy zrobił sobie barwną maskę jednej z ulubionych postaci, wzmocnił się słodkimi bułeczkami, a następnie bez reszty oddał fantastycznym, kreatywnym zajęciom :D Kalambury, quizy, puzzle, łamigłówki muzyczne, bajkowe wyzwania… a do tego zabawa w zatrute jabłko i groch z fasolą :) Pogoda okazała się idealna również do wyzwań na świeżym powietrzu. Wszystko w baśniowej tematyce i mnóstwie kolorów. Na koniec równie kolorowy, zdrowy obiad, i mogliśmy wysłać dzieci do domu na odpoczynek. Do zobaczenia jutro!

Poniżej galeria zdjęć. Wpis będzie aktualizowany o nowe zdjęcia i informacje.

Dzisiejsze posiłki sponsorowali: Piekarnia Purzycki Marek oraz Łukasz Szlęzak.

ŚRODA

Ależ to był dzień intelektualnych zmagań! Nasi podopieczni zmienili się w małych odkrywców. Poznawali kosmos, wystrzelili rakietę kosmiczną i robili planety ze styropianowych kul. Pochłonęli drugie śniadanie, a potem zajęli się niezwykłymi eksperymentami: robieniem gniotków, malowaniem świeczkami, robieniem tęczy z cukierków i chodzeniem po cieczy nieniutonowskiej! Na końcu szaleli na świeżym powietrzu, żeby odpocząć od natłoku wrażeń, i zjedli pyszny obiad. A jutro… zobaczycie! :D

Dzisiejsze posiłki sponsorowali: J&A Piekarnia w Zarzeczu oraz Pizzeria Graffiti.

CZWARTEK

Kolory, upał, piękne kwiaty i taniec hula… Tak, to Hawaje! :D Dzieci już z samego rana dowiedziały się mnóstwo o tym miejscu – najmłodszym i jedynym stanie USA położonym wyłącznie na wyspach o pochodzeniu wulkanicznym – a także zrobiły własne wulkany. Po drugim śniadaniu odpoczęły w kinie, a następnie zajęły się robieniem naszyjników hawajskich i nauką tańca hula :) Gdy już się wyszalały, zaczarowały porcje obiadowe tak, że zniknęły… i udały się do domu na zasłużony odpoczynek. Jutro ostatni dzień, oj, będzie się działo!

Dzisiejsze posiłki sponsorowali: Porębska Grażyna Piekarnia Dłużec, Bar Verde.

PIĄTEK

Mmm… jakieś przyjemne zapachy rozeszły się po naszym DK… to na pewno kulinaria! Jak przystało na profesjonalnych kucharzy, dzieci najpierw zrobiły sobie czapki kucharskie. Wzmocniły się drugim śniadaniem i zabrały do kolorowych, mega zdrowych owocowych sałatek. Dodatkowo eksperymentowały z owocami i musiały sprostać owocowo-warzywnym zagadkom. Po tych atrakcjach skorzystały z pięknej pogody, bawiąc się na zielonych terenach wokół DK, a potem wróciły do kucharskiego stołu, żeby malować na mleku i sprawdzić, ile zdołają rozwiązać łamigłówek smakowych oraz węchowych :D Pochłonęły pyszny warzywny obiad i zakończyły nasze wakacje poza domem. Będzie nam was brakowało! 

Zapraszamy na inne letnie atrakcje – zajęcia na basenie, gry i zabawy, robotykę, szachy, zajęcia muzyczne oraz warsztaty taneczne i akrobatyczne. Pełna lista zajęć tutaj.

Dzisiejsze posiłki sponsorowali: Cukiernia Sweetly oraz anonimowy sponsor.

 

Cieszymy się, że wspólnie z Gminą Wolbrom mogliśmy zapewnić dzieciom rozrywkę, zabawę oraz naukę. Mamy nadzieję, że będą wspaniale się rozwijać i zadziwią nas w przyszłości.

 

 

Zajęcia prowadziły: Gabriela Kałwa, Patrycja Tokaj, Mariola Tarnówka, Małgorzata Bujak, Lena Pasich, Milena Jałowiec, Eliza Ciuła-Hat
Zdjęcia: Patrycja Tokaj, Mariola Tarnówka, Eliza Ciuła-Hat, Milena Jałowiec, Gabriela Kałwa

Galeria zdjęć:

Zobacz także

Maryla Rodowicz

Maryla Rodowicz

3 grudnia 2022

Zobacz więcej
Kabaret Ani Mru-Mru

Kabaret Ani Mru-Mru

2 grudnia 2022

Zobacz więcej
„O MAŁO CO…”

„O MAŁO CO…”

21 listopada 2022

Zobacz więcej
11 Listopada

11 Listopada

11 listopada 2022

Zobacz więcej
IX Małopolski Przegląd Kapel Weselnych

IX Małopolski Przegląd Kapel Weselnych

6 listopada 2022

Zobacz więcej