Sukces zespołu śpiewaczego „Kąpielanki” na międzynarodowym konkursie-pieśniami na cześć Maryi wyśpiewały III miejsce. - Dom Kultury w Wolbromiu

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | czwartek, 10 maja 2018

W dniach 1 i 3 maja w Zebrzydowicach (woj. śląskie) odbył się XXV Międzynarodowy Przegląd Zespołów Regionalnych ,,Złoty Kłos”. Z myślą o promowaniu rodzimej kultury i tradycji, Dom Kultury w Wolbromiu jak co roku umożliwił udział w przeglądzie prężnie działającym zespołom śpiewaczym z terenu naszej gminy. W tegorocznym przeglądzie naszą gminę reprezentowali: ,,Łobzowianie”, ,,Chrząstowianki”, ,,Zarzeczanki” i ,,Kąpielanki”. Zespół śpiewaczy „Kąpielanki”, pod kierunkiem Pani Zdzisławy Posełek, przygotował i zaprezentował wyjątkowy repertuar pieśni religijnych. Panie z Kąpiel Wielkich zaśpiewały piosenki: ,,Gdy Najświętsza Panienka” oraz ,,Śpiewa mi słowiczek”. Piękny śpiew oraz dobór repertuaru, w którym znalazły się starodawne, odchodzące już w zapomnienie pieśni Maryjne zdobył uznanie jury i sprawił, że zespół zajął wysokie III miejsce w kategorii „zespoły śpiewacze a’cappella”. Wszystkim naszym zespołom śpiewaczym dziękujemy za godne reprezentowanie naszej gminy w tak prestiżowym konkursie. Gratulujemy laureatkom z Kąpiel Wielkich i życzymy kolejnych sukcesów.