SKRZYPEK NA DACHU - Dom Kultury w Wolbromiu

SKRZYPEK NA DACHU

Dodał(a): Agnieszka Hudzińska

Na Dzień Matki mamy dla Państwa rewelację sezonu – znany na całym świecie musical: „SKRZYPEK NA DACHU”.
Znakomicie zagrany i wyśpiewany spektakl dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń.

„SKRZYPEK NA DACHU” – MUSICAL NA PODSTAWIE ORYGINAŁU SHOLEM ALEICHEM STORIES, ZA ZGODĄ ARNOLDA PERLA.

Rewelacyjny zespół Teatru z Czeskiego Cieszyna – Scena Polska na swój jubileusz 70-lecia istnienia wystawił „prawdziwe cudo” !

Jak dotąd niewiele polskich teatrów dramatycznych zmierzyło się z tym legendarnym musicalem. Zwykle zaporę stanowią wysokie koszty wystawienia i konieczność zapewnienia ponad 30-osobowej obsady aktorów perfekcyjnie śpiewających i tańczących.

Skrzypka Na Dachu wystawiono po raz pierwszy w 1964r. W Nowym Jorku. Obsypany licznymi nagrodami został uznany najlepszym musicalem na Brodway’u. Jednak eksplozję światowej popularności spowodowała słynna filmowa wersja z Chaimem Topolem w roli Tewiego – Mleczarza. Z pewnością porównanie filmu i naszego spektaklu jest nieuniknione. Gwarantujemy jednak, że zaskoczy Państwa rozmach i dynamika realizacji scenicznej oraz perfekcyjne aktorstwo!

Temat „Skrzypka” okazuje się dzisiaj na nowo aktualny. Mówi o sile tradycji, miłości, rodzinie i potrzebie tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka.

Realizacja Teatru z Czeskiego Cieszyna rozśmiesza, jednocześnie chwyta za serce. Wzruszają słynne piosenki „ Tradycja”, „Gdybym Był Bogaty”, „Pieśń Szabasowa”, „Anatewka” i wiele innych. Publiczność ukradkiem ociera łzy i nuci z wykonawcami znane wszystkim melodie.

A zatem czekamy na Państwa i życzymy miłej zabawy!

  • Dane wydarzenia:
  • Data:26.05.2023
  • Godzina:19:00
  • Typ wydarzenia: Inne
  • Adres:
  • Dom Kultury w Wolbromiu
    Ul. Leśna 2,
    32-340 Wolbrom

Zobacz inne wydarzenia:

Letnie Impresje

Rumcajs! Rumcajs! – spektakl dla dzieci

Dziadek do orzechów

Małżonkowie – Teatralny wieczór sylwestrowy 2024