Mistrzowski sierpień w Kinie Radość - Dom Kultury w Wolbromiu

Mistrzowski sierpień w Kinie Radość

Dodał(a): Sylwia Gawron | środa, 24 lipca 2019
Mistrzowski sierpień w Kinie Radość

Sierpniowy repertuar Kina Radość opublikujemy w całości niebawem. Tymczasem już teraz mamy przyjemność pochwalić się nazwiskami twórców, których filmy zagoszczą na naszym ekranie w nadchodzącym miesiącu.

Allen, Jarmusch, Tarantino – wielcy mistrzowie kina autorskiego już od dekad tworzą dzieła, które należą do kanonu współczesnej kinematografii. Każdy z nich piętnuje swoje utwory charakterystycznym dla siebie, łatwo rozpoznawalnym stylem.

Woody Allen i „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”

Filmem „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” Woody Allen wraca do swojego ukochanego, tytułowego miasta, kolejny raz czyniąc zeń jednocześnie tło i temat opowieści. Pojawiające się w tej historii postaci to wciąż ci sami zagubieni we własnych uczuciach, emocjonalnie rozchwiani i poszukujący miłości typowo allenowscy bohaterowie. Tym razem wcielają się w nich utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Diego Luna, a także Jude Law i Rebecca Hall.
„W deszczowy dzień w Nowym Jorku” w Kinie Radość od 9 sierpnia.

Pod tym adresem dostępne bilety online.

Woody Allen również na Kinie z Maluchem :)

Jim Jarmusch i „Truposze nie umierają”

Zaprezentowany na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes, najnowszy film Jima Jarmuscha „Truposze nie umierają” to gatunkowa mieszanka horroru o zombie, komedii i społecznej satyry. Twórca „Kawy i papierosów”, bawiąc się konwencjami i filmowymi odwołaniami, portretuje prowincjonalną społeczność i krytykuje współczesną kulturę konsumpcjonizmu. W tej pełnej ironicznego humoru komedii o zombie-apokalipsie występują znani już z poprzednich filmów Jarmuscha aktorzy: Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton.
„Truposze nie umierają” w Kinie Radość od 9 sierpnia.

Bilety online dostępne tutaj.

Quentin Tarantino i „Pewnego razu… w Hollywood”

Dziewiąty film Quentina Tarantino, jak każdy kolejny utwór tego autora, jest wydarzeniem kulturowym, na które widzowie czekali ze zniecierpliwieniem od kilku lat. Dla autora „Pulp Fiction”, którego twórczość wyrasta z miłości do kina , „Pewnego razu… w Hollywood” jest hołdem oddanym fabryce snów. W swoim najnowszym dziele współpracuje z takimi gwiazdami kina, jak Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino czy Kurt Russell. Nie brak tu także polskich wątków. W rolę pojawiającego się w fabule Romana Polańskiego wciela się nasz rodak, Rafał Zawierucha.
„Pewnego razu… w Hollywood”  premierowo w Kinie Radość od 16 sierpnia.

Bilety online pod tym adresem.

Takie Kino to sama Radość!

W sierpniu nie może Was zabraknąć!
Do zobaczenia na seansach :)