Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Radość! - Dom Kultury w Wolbromiu

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Radość!

Dodał(a): Izabela Strzałka | środa, 28 września 2022
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Radość!
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,
jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze kino dołączyło do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej!

🟢Program NHEF 2022/2023 to comiesięczne projekcje blisko 150 tytułów, w tym aż 20 nowości, realizowanych w ramach 17 cykli tematycznych.

🟢W naszymi kinie realizujemy następujące cykle:
▶ Przedszkole: „Chodzę do kina”
▶ SP klasy 1-3 „Filmowi bohaterowie”
▶ SP klasy 4-6 „Młodzi w obiektywie”
▶ SP klasy 7-8 „Dojrzewanie w kinie”

Dodatkowo naszych pedagogów wyposażymy w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne, aby dzieci mogły lepiej zrozumieć i przyswoić obejrzane materiały.

🟢Gdyby stacjonarne seanse okazały się niemożliwe do zrealizowania w instytucjach biorących udział w programie, istnieje możliwość korzystania z naszej oferty w wersji online.

🟢NHEF jest powiązany z podstawą programową oraz realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF-ie wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny stanowić będą inspirujący punkt wyjścia do dalszej pracy. Wierzymy bowiem, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne.

🟢Link do zapisów: https://nhef.pl/zapisy

🟢 Oczywiście mogą Państwo zapisać swoją klasę lub szkołę, również dzwoniąc do DK w Wolbromiu pod nr tel: 606 721 082 lub 32 644 13 41 wewn. 23

Zapraszamy do zapisów