Premiera "Na bank się uda!" - już 16 sierpnia w Kinie Radość! - Dom Kultury w Wolbromiu

Premiera „Na bank się uda!” – już 16 sierpnia w Kinie Radość!

Dodał(a): Sylwia Gawron | niedziela, 11 sierpnia 2019
Premiera „Na bank się uda!” – już 16 sierpnia w Kinie Radość!

Już niedługo na ekrany polskich kin wchodzi „Na bank się uda”. To doskonała komedia kryminalna – zawrotne tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. A to wszystko oparte na autentycznych zdarzeniach.

Ten film to szalone tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi.

 Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?
[opis dystrybutora]

Co o filmie mówi scenarzysta i reżyser, Szymon Jakubowski?

Nasz film to spotkanie pokoleniowe. Spotkanie dwóch światów – tego tu i teraz, pełnego elektroniki, tymczasowości, przypadkowych kontaktów w internecie, i świata pełnego ana-logu, zapachu drewna, starych kamienic i vintage’u. I ten kontrast, z jednej strony piękny, ale wymagał sporego researchu, i to podwójnego.

Pierwszy świat to korporacji i nowych technologii, które pojawiają się i znikają, jest bardzo tymczasowy. Znowu ten drugi świat zanika, bo świat starych krakowskich kamienic i pubów jest wypierany przez deweloperów i nowoczesne knajpy. Dlatego za każdym razem trzeba było poświęcić czas na obie te kwestie, a każde kolejne zadawane pytanie rodziło dziesięć następnych, ponieważ dowiadywałem się coraz to nowych rzeczy. Musieliśmy wiedzieć, jakie rekwizyty przygotować dla aktorów, jakiego słownictwa używać, i bardzo zależało nam na kompleksowej wiedzy. Tak naprawdę te nasze dociekania trwały do ostatnich dni na planie filmu.

„Na bank się uda” w Kinie Radość od 16 sierpnia! Wszystkie godziny seansów oraz bilety online dostępne są tutaj.

Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Zobacz także

Kino na obcasach

Kino na obcasach

5 maja 2024

Zobacz więcej
REPERTUAR MAJ

REPERTUAR MAJ

28 kwietnia 2024

Zobacz więcej
Konkurs plastyczny „Magiczna zakładka”

Konkurs plastyczny „Magiczna zakładka”

6 kwietnia 2024

Zobacz więcej
REPERTUAR KWIECIEŃ

REPERTUAR KWIECIEŃ

27 marca 2024

Zobacz więcej
Zamawianie dodatkowych seansów – to proste!

Zamawianie dodatkowych seansów – to proste!

24 marca 2024

Zobacz więcej