Prima Facie - z West Endu na ekran Kina Radość! - Dom Kultury w Wolbromiu

Prima Facie – z West Endu na ekran Kina Radość!

Dodał(a): Sylwia Gawron | środa, 5 października 2022
Prima Facie – z West Endu na ekran Kina Radość!

W październiku zapraszamy na wyjątkową retransmisję – prosto z londyńskiego West Endu na ekran Kina Radość! Prima Facie to prawdziwa petarda! Bilety w Londynie wyprzedawały się w szalonym tempie, a sam spektakl nie schodził z afisza przez 9 tygodni! W przyszłym roku pojawi się także na deskach Broadwayu, a już teraz można zobaczyć retransmisję tej fenomenalnej sztuki!

Prima Facie od samego początku trzyma widza w samym środku wydarzeń, jakich doświadcza Tessa, grana przez niesamowitą Jodie Comer. Scenariusz autorstwa Suzie Miller to niezwykle aktualny, poruszający obraz doświadczeń wielu kobiet na całym świecie. Za muzykę odpowiedzialna jest ceniona artystka Self Esteem.

[opis]

Jodie Comer (Killing Eve) debiutuje na West Endzie w brytyjskiej premierze nagradzanej sztuki Suzie Miller.
Tessa jest młodą, błyskotliwą adwokatką. Wywodząca się z klasy robotniczej kobieta wypracowała sobie drogę na sam szczyt: broni, przesłuchuje, zwycięża. Jednak nieoczekiwany splot wydarzeń sprawia, że ścieżki patriarchalnej mocy prawa, siły dowodów i moralności zaczynają się rozchodzić.
Prima Facie przenosi widza w samo centrum wydarzeń, podczas których emocje i doświadczenie zderzają się z niebłaganymi zasadami gry.
Tę wybitną inscenizację reżyseruje Justin Martin. Spektakl nagrano w kameralnym Harold Pinter Theatre na londyńskim West Endzie.

W Kinie Radość retransmisja Prima Facie 18 października o godzinie 18:00 i 30 października o godzinie 17:45.

Bilety w cenie 20 / 25 zł.

Zapraszamy!

[W trakcie spektaklu pojawiają się przekleństwa i opisy przemocy seksualnej. Są one nieodzownym elementem całości, jednak czujemy się zobowiązani poinformować o ich występowaniu.]