Programy edukacyjne - Dom Kultury w Wolbromiu

Programy edukacyjne

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | czwartek, 2 marca 2023
Programy edukacyjne

Jest nam niezmiernie miło poinformować o możliwości uczestnictwa w programach, do których dołączyło Kino „Radość” i zachęcić do udziału w następujących programach:
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
– KinoSzkoła
– KinoSzkoła Seniora

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją, omówieniem i propozycją warsztatów plastycznych, kartą pracy, scenariuszem lekcji oraz analizą psychologiczną.

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej oraz należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem ma organizacja Europa Cinemas.

Szkoła lub klasa może pojawić się na dowolnej ilości seansów. Można wybrać się do nas tylko raz, ale można wybrać sobie kilka tytułów. Nie mamy też żadnych wymagań dotyczących ilości osób, które muszą brać udział w takim seansie – w zależności od liczebności klas do dyspozycji mamy salę Kameralną lub Widowiskową.

🟢Program NHEF 2022/2023 to comiesięczne projekcje blisko 150 tytułów, w tym aż 20 nowości, realizowanych w ramach 17 cykli tematycznych.
🟢Filmy dostosowane są do każdego poziomu edukacji: przedszkoli, oraz szkół podstawowych, a dodatkowo naszych pedagogów wyposażymy w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne, aby dzieci mogły lepiej zrozumieć i przyswoić obejrzane materiały.
🟢 Gdyby stacjonarne seanse okazały się niemożliwe do zrealizowania (np. z powodu pandemii) w instytucjach biorących udział w programie, istnieje możliwość korzystania z naszej oferty w wersji online.
🟢NHEF jest powiązany z podstawą programową oraz realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF-ie wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny stanowić będą inspirujący punkt wyjścia do dalszej pracy. Wierzymy bowiem, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne.

🟢Link do zapisów: https://nhef.pl/zapisy
🟢 Oczywiście mogą Państwo zapisać swoją klasę lub szkołę, również dzwoniąc do DK w Wolbromiu pod nr tel: 606 721 082 lub 32 644 13 41 wew. 23

Bilety dostępne są w cenie 12 zł/os.

Program „KinoSzkoła”

Program adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Udział w zajęciach pozwala m.in. oswoić trudne tematy, wzbogacić słownictwo, pogłębić empatię, przełamać strach przed występowaniem (co może być szczególnie przydatne na maturze).

„KinoSzkoła” to również wsparcie nauczycieli i wychowawców w pracy dydaktycznej i profilaktycznej.

Każde spotkanie to:

🟢 interaktywne zajęcia z prelegentem przed filmem pełnometrażowym (ok. 30 min.)
🟢 film pełnometrażowy dostosowany do grupy wiekowej, wybrany i sprawdzony przez filmoznawczynię dr Joannę Zabłocką-Skorek- autorkę programu
🟢 materiały dydaktyczne (scenariusz zajęć pofilmowych) dla nauczycieli

Program i dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej:

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia indywidualnego terminu lub poznania szczegółów,  pod nr tel: 606 721 082 lub 32 644 13 41 wew. 23

„KinoSzkoła Seniora”

Program „KinoSzkoła Seniora” to:

🟢 interaktywne zajęcia z prelegentem przed filmem pełnometrażowym (przed projekcją filmu około 30 minutowa prelekcja)
🟢 film pełnometrażowy wybrany i sprawdzony przez filmoznawczynię dr Joannę Zabłocką-Skorek- autorkę programu

Program i dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej:

Cena biletu to 15zł, aczkolwiek bierzemy pod uwagę możliwość obniżenia tej kwoty w zależności od ilości osób zainteresowanych udziałem.

W przypadku zainteresowania ofertą lub poznania szczegółów, zapraszamy do kontaktu pod nr tel: 606 721 082 lub 32 644 13 41 wew. 23