Retransmisja sztuki "Chory z urojenia" - Dom Kultury w Wolbromiu

Retransmisja sztuki „Chory z urojenia”

Dodał(a): Sylwia Gawron | niedziela, 10 kwietnia 2022
Retransmisja sztuki „Chory z urojenia”

1 maja zapraszamy do Kina Radość na retransmisję sztuki znanej na całym świecie – Chory z urojenia.

W 2022 roku przypada 400. rocznica urodzin mistrza komedii, Moliera. Jubileusz świętujemy prezentując komedię jego autorstwa, wystawioną w prestiżowym, cieszącym się długoletnią tradycją i estymą teatrze, w Komedii Francuskiej.

Chory z urojenia – opis

Argana, zrzędliwego hipochondryka, otacza dwór skorumpowanych, wykorzystujących go lekarzy. W życiu rodzinnym Argan jest ojcem-tyranem, który usiłuje zmusić córkę do małżeństwa, ignorując jej uczucia. Wstrętna macocha tylko podsyca konflikt. Dzięki wytrwałości i podstępom służącej, intencje poszczególnych postaci wychodzą na jaw.

Ostatnia sztuka Moliera jest jedną z jego najlepszych komedii.  Mieści w sobie wszystko, co genialne w jego twórczości. Ponadczasowa klasyka!

Retransmisja 1 maja o godzinie 15.15. Szczegóły dotyczące wydarzenia możecie znaleźć tutaj albo tutaj.