Krótka Historia Kina Polskiego: Do widzenia, do jutra... - Dom Kultury w Wolbromiu

Krótka Historia Kina Polskiego: Do widzenia, do jutra…

Informacje o filmie:

Szczegóły filmu
Gatunek: Obyczajowy
Ograniczenie wiekowe: b/o
Czas trwania: 80 min

KRÓTKA HISTORIA POLSKIEGO KINA to wyjątkowy projekt, który pozwoli szerokiemu gronu odbiorców zapoznać się z polską klasyką filmową na dużym ekranie.

Dzięki znakomitej współpracy z WFDiF oraz DI Factory i przy wsparciu ze strony PISF, możemy zaprezentować miłośnikom X Muzy arcydzieła polskiej kultury w wersji odrestaurowanej cyfrowo.

W tym miesiącu będzie to: „Do widzenia, do jutra…”

Jacek, student z Gdańska, poznaje Marquerite. Sympatyczna, mówiąca łamaną polszczyzną dziewczyna, wydaje mu się interesująca. Również on nie jest jej obojętny. Początkowa ciekawość ustępuje miejsca uczuciu. Mimo że Marquerite wkrótce opuści Polskę, młodzi postanawiają spędzić ze sobą jak najwięcej czasu. Razem z bohaterami wędrujemy przez Gdańsk końca lat 50, jesteśmy świadkami autentycznych przedstawień teatrzyku studenckiego Bim-Bom.
Debiut reżyserski Janusza Morgensterna został oparty na scenariuszu napisanym wspólnie ze Zbigniewem Cybulskim, Bogumiłem Kobielą i Wilhelmem Machem, choć podobno nazwisko tego ostatniego pojawia się w czołówce czysto kurtuazyjnie. Film w dużej mierze opiera się na autobiograficznych doświadczeniach Cybulskiego z okresu, kiedy współtworzył i kierował legendarnym „Bim- Bomem”.

Kup bilet: