O kinie - Dom Kultury w Wolbromiu

# O kinie

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | wtorek, 11 października 2016

1O kinie

Kino „Radość” rozpoczęło działalność w roku 1979 i funkcjonuje przy Domu Kultury w Wolbromiu nieprzerwanie do dziś.

Kino dysponuje dwiema salami kinowymi: Widowiskową i Kameralną, wyposażonymi w nowoczesny sprzęt projekcyjny i nagłośnieniowy oraz komfortowe fotele.

W 2012 roku, dzięki kolejnym dotacjom z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, rozpoczął się proces cyfryzacji i kompleksowej odnowy Kina.

Modernizację zainicjowała wymiana sprzętu nagłośnieniowego w jedynej wówczas sali – Widowiskowej, na nowoczesne DOLBY DIGITAL SURROUND 5.1. Kabina projekcyjna została wyremontowana i przygotowana do wymogów projekcji cyfrowych. Kasa biletowa zyskała nowoczesny charakter dzięki przebudowie i wprowadzeniu elektronicznego systemu sprzedaży biletów z możliwością zakupu online.

 

 

22

Pełna cyfryzacja Kina „Radość” nastąpiła w 2013 roku wraz z instalacją w Sali Widowiskowej nowoczesnego sprzętu projekcyjnego firmy SONY, umożliwiającego wyświetlanie filmów w formatach 2D i 3D oraz rozdzielczości 4K. Projekcją inaugurującą kino cyfrowe w Wolbromiu był seans filmu „Skyfall” 5 kwietnia 2013r.; tego samego dnia odbyła się także pierwsza projekcja 3D.

W kolejnych etapach modernizacji wykonano nowe oświetlenie Sali Widowiskowej, wyremontowano rozdzielnię główną oraz wymieniono stare, wysłużone fotele na nowoczesne i komfortowe.

Druga sala kinowa – Kameralna została otwarta 27 stycznia 2017 roku. Jako pierwszy wyświetlono w niej film „Ostatnia rodzina”. W dniu inauguracji nowej sali gościł w niej Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką, który składał wizytę w Wolbromiu.
Sala Kameralna, podobnie jak Widowiskowa wyposażona jest w projektor cyfrowy SONY o rozdzielczości 4K, nagłośnienie DOLBY DIGITAL SURROUND 5.1. i komfortowe fotele.

Kino „Radość” należy do Polskiej Sieci Kin Cyfrowych oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.