Wolbromiacy JUNIORKI - Dom Kultury w Wolbromiu

Wolbromiacy JUNIORKI

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | piątek, 24 listopada 2023
Wolbromiacy JUNIORKI

Zespół Pieśni i Tańca Wolbromiacy we wrześniu otworzył zapisy do nowej grupy od 4 lat, którą są Juniorki. Zajęcia mają za zadanie poszerzyć ich wiedzę z zakresu tańca i zagadnień wybranych regionów polskich, poprawić motorykę, nauczyć pracy i przynależności do grupy. 2024 rok jest dla nas szczególny ze względu na przygotowania do Jubileuszu 45-lecia Zespołu. Nasi najmłodsi również prężenie działają, by wystąpić przed Państwem i zaprezentować swoje dotychczasowe nabyte umiejętności. 

Juniorki to wspaniali wzrastający tancerze, którzy w pełni swojego zaangażowania ćwiczą pod okiem Zuzanny Statuch, która

Zuzia jest członkinią ZPiT Wolbromiacy od 2011 roku. Zamiłowanie do folkloru towarzyszyło jej od najmłodszych lat. Postanowiła poszerzyć swoją wiedzę i podjąć wyzwanie wzięcia udziału 2-letnim  Kursie Instruktorskim w Krakowie. Uczy się pod okiem jednych najlepszych etnologów, regionalistów, instruktorów tańca współczesnego, klasycznego i towarzyskiego w Polsce. 

Jesteśmy bardzo dumni z ich postępów i niezmiernie cieszy nas, gdy widzimy uśmiech na ich twarzach podczas zajęć- to jest nasz główny wyznacznik, że są udane. 

Galeria zdjęć:

Zobacz także

Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”

Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”

23 grudnia 2023

Zobacz więcej
Jazz

Jazz

6 kwietnia 2023

Zobacz więcej
Balet z elementami tańca klasycznego

Balet z elementami tańca klasycznego

10 lutego 2021

Zobacz więcej
Rytmika

Rytmika

8 września 2020

Zobacz więcej