Gratulujemy ZPiT Wolbromiacy - Dom Kultury w Wolbromiu

Gratulujemy ZPiT Wolbromiacy

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | środa, 26 kwietnia 2023
Gratulujemy ZPiT Wolbromiacy

Serdecznie gratulujemy naszej ludowej perełce za kolejne wspaniałe osiągnięcia! Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” – bo o nim mowa, działa przy Domu Kultury w Wolbromiu już od ponad 43 lat. To nasza chluba i duma, która doskonali się pod czujnym okiem Pani Agnieszki Gołembiowskiej-Karoń. W minioną niedzielę 23 kwietnia, nasi „Wolbromiacy” odnieśli swój kolejny sukces i zajęli zaszczytne II-gie miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych – Rybnik 2023, z układem tanecznym pt. „Światłem utkane”, który widzowie mieli okazję zobaczyć w styczniu, podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego oraz WOŚP w Domu Kultury w Wolbromiu. Warto zaznaczyć, że ZPiT „Wolbromiacy” rywalizował z tancerzami prezentującymi zgoła odmienne style tańca: jazz, disco dance, hip hop, street dance, mażoretki, a jury oceniało ponad 320 prezentacji! GRATULUJEMY!