Ferie poza domem z Domem Kultury - Dom Kultury w Wolbromiu

Ferie poza domem z Domem Kultury

Dodał(a): Eliza Ciuła-Hat | sobota, 4 lutego 2023
Ferie poza domem z Domem Kultury
Kolejny wniosek złożony przez Dom Kultury w Wolbromiu został pozytywnie rozpatrzony przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Radość i jednocześnie presja czasu, aby wygrać z pędzącym zegarem. Trzy tygodnie wytężonej pracy, maximum zaangażowania pracowników, niekończące się godziny wypełniania dokumentów i dopełniania formalności, organizacja wycieczki i opracowanie scenariuszy różnorodnych zajęć tematycznych, organizacja posiłków i przekąsek, 3 kontrole zakończone pozytywnie… wiele pracy i zaangażowania potrzeba było aby mogły odbyć się: jedyne w powiecie NIEODPŁATNE, 5-cio DNIOWE ferie dla 50 dzieci!
Zdajemy sobie sprawę, że chętnych było dużo więcej, niestety program projektu narzucił limit uczestników. Pomimo braków kadrowych daliśmy RADĘ i to w bardzo krótkim czasie zorganizować mamy nadzieję, że niezapomniane FERIE POZA DOMEM! Zrobiliśmy to dla WAS!
Poniżej znajdziecie relację oraz zdjęcia z całych 5-dniowych ferii organizowanych przez Dom Kultury w Wolbromiu w dniach 30.01.2023-03.02.2023. w ramach dofinansowania z Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

W ramach programu zorganizowaliśmy m.in.
Zajęcia muzyczne – gdzie wspólnie przygotowaliśmy i wykonywaliśmy piosenki. Dzieci dodatkowo miały możliwość zapoznania się z instrumentami tj. pianino, akordeon.
Zajęcia plastyczne – zapoznaliśmy dzieci z nowymi technikami i materiałami, które można wykorzystać w pracach plastycznych, tym samym dzieci uczyły się pracy w grupie.
Zajęcia teatralne – poznaliśmy podstawowe techniki aktorskie pozwalające wyrażać różne emocje na scenie, oraz nauczyliśmy się wspólnie improwizować
„Klub Młodego Odkrywcy” – czyli zaprezentowanie i wspólne wykonanie eksperymentów, przybliżających dzieciom w zabawny sposób zawiłości świata nauki i przyrody. Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, że ciekawe i poważne eksperymenty można wykonać również przy użyciu powszechnie dostępnych
materiałów oraz domowych przedmiotów codziennego użytku
Bitwa na śnieżki – w tym przypadku, były to „sztuczne śnieżki” wykonane z papieru!
Gry i zabawy planszowe, oraz zabawy ruchowe – gdzie uczyliśmy dzieci jak można doskonale się bawić bez używania telefonu i komputera
Zajęcia taneczne – podczas których dzieci poznały różne techniki taneczne i przygotowały choreografię pod okiem doświadczonego instruktora
Bezpieczne ferie, czyli kto czuwa nad naszym bezpieczeństwem – gdzie m.in. zapoznaliśmy dzieci z pracą Strażnika Miejskiego.
Wycieczka „Poznaj swoją okolicę” – w przed ostatni dzień wyruszyliśmy autokarem na Wycieczkę do Olkusza oddalonego od Wolbromia o około 20 km, w celu zwiedzenia „Podziemnego Olkusza” . W trakcie wycieczki z przewodnikiem dzieci poznały historię naszego powiatu.
Gry i zabawy sensoryczne – czyli kształtowanie zmysłów za pomocą dotyku, słuchu i smaku
„W każdym z nas drzemie jakiś talent, trzeba go tylko odkryć” – na zakończenie obozu zorganizowaliśmy konkurs talentów, w trakcie którego dzieci wystąpiły na naszej scenie widowiskowej i zaprezentowały rożne talenty np. talent muzyczny, taneczny, piłkarski itp. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.